06 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اوقات افطار و سحر

اوقات افطار و سحر

کابل باختر6 جوزا وزارت حج و اوقاف، اوقات افطار وسحر...

سه فعال تحریک تحفظ پشتون کشته شدند

سه فعال تحریک تحفظ پشتون کشته شدند

پشاور – صدای امریکا – 6 جوزا - باختر اردوی پاکستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنخستین پرواز طیاره های روسی با پیلو تان زن خبر ساز شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

مسکو - ایرنا -  10 قوس – باختر
شرکت طیاره های روسی «پابیدا» که زیر مجموعه ایرفلوت روسیه محسوب می شود پس از پایان موفق یکی از پرواز های خود اعلام کرد که برای نخستین بار تمامی عمله  از جمله پیلوتان  این پرواز زن بودند.
شرکت  پابیدا که از سال 2014 در صنعت هوایی روسیه فعالیت می کند هر از گاهی خبر می دهد که واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی روسیه در پی دارد.
اوایل سال 2018 نیز این شرکت اعلام کرد که به دنبال اجرای طرحی است که مسافران طیاره  بتوانند به صورت سرپایی هم سوار طیاره شوند و به مقصد برسند.
در خبر اخیر این شرکت که در شبکه اجتماعی ویکنتاکته (شبکه اجتماعی محبوب روس ها) منتشر شد، به پرواز شگفت انگیزی اشاره می شود که تمامی عمله  آن زن بوده اند.
شرکت پابیدا در حساب کاربری خود نوشته است: کنترول کابین پرواز استانبول-مسکو را بانوان توانمند روسی برعهده داشتند و با درخشش تمام انتظارت ما را برآوده کردند.
انتشار این خبر در فضای مجازی روسیه با نظرات متفاوتی همراه بوده است برخی از مخالفان ، این پرواز را به کشتی تایتانیک تشبیه کردند و برخی دیگر گفته اند که اگر مسافران می دانستند که تمامپیلوتان  زن هستند از پرواز منصرف می شدند..
برخی دیگر نیز گفته اند که باید پیش از خریدتکت  اطلاع رسانی شود که پیلوتان  طیاره مرد هستند یا زن؛ تنها در این شرایط است که میل و انگیزه مردم قابل محاسبه است.
عده ای نیز از نقطه نظر دیگری به این موضوع نگاه کردند، یکی از کاربران در حساب کاربری شرکت پابیدا نوشته است که کار به جایی رسیده که تمام امور در دست زنان است و فضا برای کارکردن مردان هر روز کمتر می شود..
موافقان این اقدام نظر متفاوتی دارند، اگر چه بیشتر آنان را زنان تشکیل می دهند اما در این میان  هستند مردانی که معتقدند باید شرایط برای همه برابر باشد.
برخی دیگر نیز با حمایت از این طرح و تاکید بر نقش بانوان، خواستار تداوم و توسعه این حرکت شدند.
گفتنی است، زنان در روسیه همراه با مردان در مشاغل مختلف حضور پر رنگ دارند و در هیچ جا از اردو  گرفته تا اقدامات فنی و خدماتی نمی توان حضور آنان را نادیده گرفت، از این رو تعریف کلمه «خانه دار» برای روس ها بسیار دشوار است آشنا .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.