26 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

فلم مستند "  تاریخچه تیاتر افغانستان  "  افتتاح و به نمایش گذاشته شد

فلم مستند " تاریخچه تیاتر افغانستان " افتتاح و به نمایش گذاشته شد

کابل باختر26 اسد پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر...

انفجار در مساجد خلاف اسلام و شریعت است

انفجار در مساجد خلاف اسلام و شریعت است

کابل باختر ۲۶ اسد شورای امنیت ملی با نشر اعلامیه یی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتپاکستان خواستار مذاکره مستقیم طالبان و دولت افغانستان شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

اسلام آباد – ایرنا – 22 جدی – باختر
شاه محمود قریشی ، وزیر امور خارجه پاکستان از طالبان خواست؛ برای تحقق اهداف صلح، با دولت افغانستان مستقیم و بی واسطه مذاکره کند.

به گزارش آژانس خبری دولتی ایران ،   ایرنا از تلویزیون «آج» پاکستان، وزیر امور خا رجه  پا کستان در خصوص روند مذاکرات صلح افغانستان گفت: اسلام آباد بر بازگشت طالبان و دولت به میز مذاکره تأکید دارد.
وی با بیان این که تداوم گفت وگوها برای پایان جنگ هفده ساله در افغانستان ضروری است، افزود: تا زمانی که دو طرف گفت وگو نکنند، تلاش ها برای پایان جنگ در افغانستان بی ثمر خواهد.
رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان نیز در ملاقات با «عمر داوود زی» نماینده ویژه رییس جمهور افغانستان در امور صلح این کشور، گفت که از گفت ‌وگوهای مستقیم صلح میان دولت و گروه طالبان حمایت می‌کند.
مولانا سراج الحق، آغاز گفت ‌وگوهای مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان را مهم دانست و افزود: امروز از ملت افغانستان برای صلح صدای واحدی شنیده می شود و آماده همکاری و حمایت از این روند هستیم.
در همین راستا،‌ داوود زی نیز مولوی سراج الحق را در جریان تحولات اخیر روند صلح و اتحاد مردم افغانستان قرار داد و از وی خواست تا به منظور آغاز مذاکرات صلح میان حکومت کابل و طالبان همکاری کند.آشنا
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.