26 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

فلم مستند "  تاریخچه تیاتر افغانستان  "  افتتاح و به نمایش گذاشته شد

فلم مستند " تاریخچه تیاتر افغانستان " افتتاح و به نمایش گذاشته شد

کابل باختر26 اسد پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر...

انفجار در مساجد خلاف اسلام و شریعت است

انفجار در مساجد خلاف اسلام و شریعت است

کابل باختر ۲۶ اسد شورای امنیت ملی با نشر اعلامیه یی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتده ها محکوم افغان در ایران به افغانستان منتقل شدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران- ایرنا-22 جدی – باختر
به گفته  اداره  حقوق بشر و امور بین المللی وزارت عدلیه ایران  ده ها فرد محکوم افغا ن در جمهوری اسلامی ایران با توافق وزرای عد لیه  ایران و افغانستان، امروز از مرز دوغارون به  افغانستان منتقل شدند.
یک مسول وزارت عدلیه ایران   امروز شنبه اظهار داشت که بر اساس توافق صورت گرفته میان ایران و افغانستان، قرار است حدود 700 نفر از محکومان افغان در ایران  تا پایان امسال به کشور متبوع خود منتقل شوند که هفته گذشته نیز 201 محکوم به افغانستان بازگردانده شدند و در مجموع 443 نفر تاکنون انتقال یافته اند.
وی ادامه داد: این محکومان در پی اعزام هیئت کنسولی افغانستان به جمهوری اسلامی ایران و شناسایی محکومان در ولایت  های یزد، فارس، اصفهان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران به کشور خود منتقل شده اند.
عباسی خاطرنشان کرد که این افراد در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور بازگردانده می شوند و باید ادامه محکومیت خود را در کشور خود بگذرانند.
منبع افزود که وزیر عدلیه  افغانستان دو ماه قبل به دعوت وزیر عدلیه ایران به این کشور  آمد و انتقال محکومان نتیجه توافق وزرای دو کشور است و به زودی تعداد بیشتری از این محکومان به افغانستان منتقل خواهند شد.
آشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.