ده ها محکوم افغان در ایران به افغانستان منتقل شدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران- ایرنا-22 جدی – باختر
به گفته  اداره  حقوق بشر و امور بین المللی وزارت عدلیه ایران  ده ها فرد محکوم افغا ن در جمهوری اسلامی ایران با توافق وزرای عد لیه  ایران و افغانستان، امروز از مرز دوغارون به  افغانستان منتقل شدند.
یک مسول وزارت عدلیه ایران   امروز شنبه اظهار داشت که بر اساس توافق صورت گرفته میان ایران و افغانستان، قرار است حدود 700 نفر از محکومان افغان در ایران  تا پایان امسال به کشور متبوع خود منتقل شوند که هفته گذشته نیز 201 محکوم به افغانستان بازگردانده شدند و در مجموع 443 نفر تاکنون انتقال یافته اند.
وی ادامه داد: این محکومان در پی اعزام هیئت کنسولی افغانستان به جمهوری اسلامی ایران و شناسایی محکومان در ولایت  های یزد، فارس، اصفهان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران به کشور خود منتقل شده اند.
عباسی خاطرنشان کرد که این افراد در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور بازگردانده می شوند و باید ادامه محکومیت خود را در کشور خود بگذرانند.
منبع افزود که وزیر عدلیه  افغانستان دو ماه قبل به دعوت وزیر عدلیه ایران به این کشور  آمد و انتقال محکومان نتیجه توافق وزرای دو کشور است و به زودی تعداد بیشتری از این محکومان به افغانستان منتقل خواهند شد.
آشنا

back to top