10 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

کابل به واشنگتن اجازه تعرض به ایران را نخواهد داد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران - ایرنا -22 جدی –باختر
سفیر افغانستان در انقره ، پایتخت ترکیه گفت: ما به پایگاه‌های امریکا در افغانستان اجازه نخواهیم داد تا علیه ایران مورد استفاده قرار بگیرند.
به گزارش آژانس خبری  دولتی ایران ،  ایرنا به نقل از روزنامه ینی آکیت ، چاپ ترکیه عبدالرحیم سید جان» سفیر افغانستان در ترکیه در کنفرانس افغا نستان  
که توسط موسسه ستراتیژیک  هایکینگ در شهر انقره  برگزار شده بود، افزود: حفظ روابط با همسایگان برای دولت کابل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است در نتیجه ما هرگز اجازه نخواهیم داد تا آمریکا بتواند از پایگاه‌های نظامی خود در افغا نستان  علیه همسایگان ما مانند ایران و پاکستان استفاده کند.
سفیر افغانستان در ترکیه تصریح کرد: حضور پایگاه‌های نظامی آمریکا در افغانستان همیشه یکی از مسائل نگران کننده برای همسایگان ما بوده است، اگرچه طبق قرارداد دولت افغانستان با آمریکا، واشنگتن هرگز نمی‌تواند از این پایگاه‌ها علیه همسایگان ما استفاده کند.
عبدالرحیم همچنین به ریشه طالبان در افغانستان اشاره کرد و افزود، حضور و شکل گیری طالبان در افغانستان هیچ ارتباطی به ریشه‌های ایدئولوژی اسلام گرایی ندارند زیرا ما آنان را گروه اسلام گرا نمی‌شناسیم و تنها بر این نکته قائل هستیم که این گروه شبه نظامی توسط کشورهای خارجی در افغانستان شکل گرفته ‌است..
عبدالرحیم گفت: «گروه‌های القاعده، داعش و طالبان توسط کشورهای خارجی تأسیس شده اند تا بتوانند ناآرامی را در کشورهای دیگر ایجاد کنند. بسیاری از افرادی که در میان  طالبان حضور دارند افرادی هستند که توسط ایدئولوژی نادرست مورد شستشوی مغزی قرار گرفته‌اند.
سفیر افغانستان گفت: با تقویت اردو  و نیروهای امنیتی افغانستان دیگر نیروهای طالبان مانند سال‌های قبل قادر نیستند با حملات خود هر جای این کشور را اشغال کنند بلکه روز به‌روز محل‌های اشغال شده خود را نیز از دست می‌دهند.                    اشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.