چهار کشور درباره خرابکاری در بندر فجیره امارات تحقیق می‌کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دبی – صدای امریکا – 25 ثور - باختر
امارات متحده عربی اعلام کرد دست کم چهار کشور امریکا، فرانسه، ناروی و عربستان  درباره خراب کاری در چهار کشتی در بندر فجیره تحقیق می کنند.
العربیه دیروز نوشت که کارشناسان عربستانی،‌ امریکایی،‌ فرانسوی و ناروی در کنار حکومت امارات عملیات مخرب علیه چهار کشتی در بندر فجیره را مورد بررسی قرار می‌دهند.
امارات متحده عربی روز یکشنبه اعلام کرده بود چهار کشتی تجاری در نزدیکی بندر فجیره و طی یک «عملیات خرابکارانه» آسیب دیده‌اند. اما جزئیات بیشتری از این حادثه ارائه نکرده بود. دو نفت‌کش عربستان ، یک کشتی با پرچم ناروی و یک تانکر شارجه در این عملیات دچار حادثه شدند.
این خبر در حالی است که دیروز ، یک مقام حکومت امریکا گفته است که براساس بررسی‌های اولیه یک گروه ایران یا گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در «عملیات خرابکارانه» حمله به چهار کشتی تجاری در نزدیکی بندر فجیره در امارات متحده عربی دست داشته‌اند.
اسوشیتدپرس به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته است که در این کشتی‌ها حفره‌هایی ایجاد شده احتمالا ناشی از مواد منفجره بوده است.
این گروه اما جزئیات بیشتری از آن‌چه رخ داده است یا مدارکی که نشان بدهد ایران یا گروه‌های وابسته به آن در این حمله دست داشته، ارائه نکرده‌اند.
هم‌زمان رویترز هم به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که انفجارهای رخ داده در این کشتی‌ها «از جمله کارهایی است که ایران انجام» می‌دهد.
پیشتر عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، با تقبیح کردن این حادثه، خواسته بود که ابعاد مختلف آن بررسی و مشخص شود.
#  فریده بابک

Last modified on ???????? ، 25 ??? 1398 ، 06:31
back to top