06 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

برنامه ملی راه سازی روستایی و پیامد های آن

برنامه ملی راه سازی روستایی و پیامد های آن

پلخمری/ 6 حوت/ باختر برنامه راه سازی روستایی که یکی از...

مسوولان بلخ :حمایت از تولیدات داخلی در اولویت های کاری شان است

مسوولان بلخ :حمایت از تولیدات داخلی در اولویت های کاری شان است

مزارشریف/ 6 حوت/ باختر مسوولان بلخ می گویند که حمایت از...

چلسی از بایرن مونیخ پذیرایی می کند

کابل/۶حوت/باختر رقابت های فوتبال جام قهرمانان اروپا امشب با دو بازی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سازمان ملل ، شاخه خراسان گروه داعش را شامل تحریم های خود کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر ۲۶  ثور
شورای امنیت سازمان ملل ٬ شاخه خراسان داعش وابسته به گروه داعش را شامل تحریم های خود کرد.
شورای امنیت سازمان ملل متحد  با صدور اعلامیه یی تحریم ها علیه داعش را اعلام کرد ،مگرواضح نکرد که تحریم های جدید در برگیرنده کدام موارد است .
قابل ذکراست که شاخه خراسان داعش در افغانستان بیش تر در ولایت‌های ننگرهار و کنر فعال است .
شاخه خراسان داعش که از سوی شهروندان پاکستان رهبری می شود عامل  چندین حمله تروریستی در افغانستان می باشد.
وزارت خارجه افغانستان از این اقدام سازمان ملل استقبال کرد و تاکید دارد که باید سایر گروه های تروریستی نیز مشمول این تحریم ها شوند.
آگاهان سیاسی مطرح می کنند که جا گرفتن یک سازمان و یا جریان سیاسی در فهرست تحریم های سازمان ملل ٬ کشور های عضو را دراجرای برخی موارد ملزم  و مکلف می داند.
در چوکات این تحریم ها سازمان تحریم شده  به انزوا کشانیده می شود. اهدای اعانه و یا کمک‌ها به سازمان‌های تحریم شده و انجام معامله های اقتصادی با آنها منع می شود و مراتب نگرانی جامعه جهانی در  مورد این سازمان‌هابه آگاهی دولت‌ها رسانیده می شود .
این آگاهان همچنان گفته اند که افغانان شاهد  تحریم های سازمان ملل و وزارت خارجه امریکا در برابرطالبان و سایر گروه های تروریستی بوده اند مگر این تحریم ها هیچ تاثیری بر بهبود و ضعیت در افغانستان نکرده است
بیشتر این تحریم ها روی شرایط و زمان وضع شده است و با تغییر شرایط و زمان دو باره برچیده شده اند ، برخورد با طالبان و رهبری آن ثبوتی برای  این ادعا است .
رهبری طالبان از سوی سازمان ملل مورد تحریم قرار گرفت مگر این تحریم ها سود آور نبود  ما  دیدیم  آن چهره ها در گروه طالبان که مورد تحریم قرار گرفته بودند  به گونه آزادانه از یک کشوربه کشور دیگر سفر کرده اند و درمجالس بین المللی و بحث های سیاسی صلح شرکت کرده اند . این نشان می دهد که شمار معینی ازکشور های عضو به فیصله های سازمان ملل اعتنایی نکرده اند.
حالا که بحث تحریم  شاخه خراسان داعش درافغانستان مطرح است ملل متحد باید آن را با مو شگافی تمام تطبیق کند.
روسیه ادعا دارد که داعشی های فراری از عراق و سوریه به افغانستان می روند ٬ افغانستان محاط به خشکه با این دو کشور، مرز مشترک هم  ندارد روس ها مدعی اند که داعشی ها از مسیر امارات متحده عربی و پاکستان به افغانستان آورده می شوند .
در تحریم های جدید سازمان ملل متحد با کشور هایی که مسیر انتقال داعشی ها به افغانستان اند چگونه برخورد می شود ؟
در افغانستان تا کنون چهار رهبر داعش کشته شده اند که سه آن شهروندان پاکستان بودند از رابطه استخبارات پاکستان با داعش در افغانستان حرف های زیادی به گوش می رسد ٬ سهم تمویل کنندگان و گردانندگان داعش در افغانستان در این تحریم ها در کجا است ؟ وپرسش های دیگر .
مردم افغانستان تحریم ها علیه گروه های تروریست را در کاهش فعالیت  های هراس افگنانه موثر می دانند مگر تاکید دارند که این تحریم ها نباید مقطعی ٬ مصلحتی و زود گذر باشد بل باید الی عقیم کردن این گروهک ها ادامه پیدا کند . تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.