27 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر در ابتدا برگ بود عنوان...

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر مسوولان در ریاست حفظ و مراقبت سرک‌های...

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

شهرجلال آباد ۲۷ سنبله باختر صدها خانواده روستا نشین در ننگرهار...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسه فعال تحریک تحفظ پشتون کشته شدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پشاور – صدای امریکا – 6 جوزا - باختر
اردوی پاکستان گفته است که سه فعال تحریک تحفظ پشتون دیروز در جریان درگیری مسلحانه در منطقه قبایلی وزیرستان شمالی کشته شدند و پانزده تن دیگر آنان زخمی شده اند.
بر اساس گزارش فرانس پرس، اردوی پاکستان در اعلامیه یی گفته است که محسن داور و علی وزیر، دو رهبر این گروه که عضو پارلمان پاکستان نیز استند، گروهی را رهبری می‌کنند که بر یک پاسگاه امنیتی در وزیرستان شمالی حمله کرد تا یک تروریست مظنون را از بند رها کند.
بر اساس معلومات اردوی پاکستان، پنج سرباز در جریان این درگیری زخم برداشتد.
اما منظور پشتین، رهبر این گروه در یک پیام ویدیویی در فیسبوک گفته است که اردوی پاکستان، یک مظاهره صلح آمیز را در وزیرستان شمالی هدف گلوله باری قرار داده است و به شمول محسن داور ده‌ها نفر را زخمی و شمار دیگری را کشته است.
پشتین گفت که اردوی پاکستان به شمول زنان و کودکان، مردم عام را مورد ضرب و شتم قرار داده است و از آنان خواسته بود تا خانه های شان را ترک کنند و تظاهرات نیز به هدف اعتراض به این اقدام راه اندازی شده بود.
او همچنان گفت که این رهبران تحریک تحفظ پشتون می‌خواستند برای شنیدن شکایات مظاهره کنندگان به ساحه بروند که از عقب مورد گلوله باری قرار گرفتند.
اعلامیه اردوی پاکستان افزوده است که علی وزیر و هشت فرد دیگر در حالی توقیف شدند که محسن داور پس از تحریک مردم، پا به فرار نهاد.
تحریک تحفظ پشتون در پاکستان مکرراً اردوی آن کشور را به سرکوب فعالان پشتون و ناپدید شدن باشندگان مناطق پشتون نشین، متهم کرده است.
فعالان تحریک تحفظ پشتون، در مجموع، راهپیمایی ها و نشست های صلح آمیز  راه اندازی کرده اندو عملکرد نظامیان پاکستانی را در مناطق پشتون نشین پاکستان به شدت انتقاد کرده اند.
# فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.