27 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر در ابتدا برگ بود عنوان...

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر مسوولان در ریاست حفظ و مراقبت سرک‌های...

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

شهرجلال آباد ۲۷ سنبله باختر صدها خانواده روستا نشین در ننگرهار...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتعمران خان: پاکستان به دنبال خرید تسلیحات و روابط بهتر با روسیه است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

اسلام آباد - ایرنا- 24 جوزا – باختر
صدراعظم پاکستان  دیروز  گفت: اسلام آباد می خواهد در کنار خرید تسلیحات از روسیه، روابط نظامی خود را با این کشور توسعه دهد.
عمران خان در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: در راستای بروز تغییرات در جهان، بسیار خوشحالم که پاکستان به روسیه نزدیک می شود.
وی با بیان اینکه «ما خواهان تهیه تسلیحات نظامی از روسیه هستیم» گفت: پیش از این نیز اردوی پاکستان با اردوی روسیه همکاری های نظامی داشته است.
تحلیلگران می گویند که اگرچه اردوی پاکستان در سال های گذشته به تسلیحات نظامی کشورهای غربی و چین وابسته بود ، اما در سال های اخیر انگیزه این کشور برای تهیه تسلیحات نظامی روسیه افزایش یافته است.
شبکه راشیا تودی نیز نوشت: پاکستان به تازگی خواهان خرید چندین طیاره جنگی و هلیکوپتر نظامی از جمله سوخو ۳۵ است.
راشیا تودی در گزارشی تأکید می کند که در کنار حضور و آموزش چندین افسر پاکستانی در آکادمی های نظامی روسیه، نیروهای پاکستانی تا کنون در برخی رزمایش های اردوی روسیه شرکت کرده اند.
عمران خان گفت: برخلاف گذشته که نیروهای روسیه و پاکستان در زمان جنگ افغانستان (۱۹۷۹-۱۹۸۹) مقابل هم قرار داشتند، اما هم اکنون زمان، تغییر کرده است  و من به خاطر نزدیک شدن اسلام آباد به روسیه بسیار خوشحالم.
صدراعظم  پاکستان افزود: اسلام آباد پیش از این تنها امریکا را به عنوان متحد تجاری خود می شناخت؛ اما هم اکنون چین با طرح یک جاده و یک کمربند خود، تغییرات چشمگیری در منافع منطقه یی ایجاد کرده است.
وی همچنین در مورد اختلاف میان اسلام آباد و دهلی جدید اعلام کرد: امیدوارم «نریندرا مودی»  صدراعظم هند از دوره جدید برای حل اختلافات میان دو کشور و ارتقای روابط استفاده کند.
عمران‌خان تأکید کرد: اکنون انتخابات هند به پایان رسیده است و ما امیدواریم رهبری هند از این فرصت استفاده کند و تمام اختلافات را از طریق گفت وگو حل کند.#  فریده بابک

Last modified on جمعه ، 24 جوزا 1398 ، 11:06

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.