26 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چهار طالب در بلخ کشته شدند

مزارشریف 25 سنبله باختر چهار طالب مسلح در بلخ دیشب در...

حسینه صافی مشکلات و خواست های شماری ازمتنفذان منطقه مس عینک را شنید

حسینه صافی مشکلات و خواست های شماری ازمتنفذان منطقه مس عینک را شنید

کابل باختر25 سنبله حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز دردیدار...

سومین اجلاس شورای عالی نمایندگان اتاق تجارت برگزارشد

کابل باختر/۲۵/ سنبله سومین اجلاس شورای عالی نمایندگان اتاق تجارت وسرمایه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتطالبان: مذاکرات دوحه ممکن تا دو روز دیگر پایان یابد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دوحه – صدای امریکا – ۳ سنبله - باختر
سومین روز مذاکرات میان هیئت امریکایی و نمایندگان گروه طالبان در دوحه، پایتخت قطر، ساعت دوازدۀ نیمه شب شنبه، به پایان رسید و قرار است این مذاکرات امروز یکشنبه  حوالی ده صبح به وقت دوحه، از سر گرفته شود.
برخی از اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گویند که در دو روز گذشته به پیشرفت‌هایی دست یافته اند و انتظار می‌رود که تا دو روز دیگر روی موارد باقی مانده توافق صورت گیرد.
سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر دیروز به خبرنگار صدای امریکا گفت که "ممکن است مذاکرات میان نمایندگان امریکا و طالبان تا دو روز دیگر پایان یابد."
شاهین گفت: "روی بیشتر مسایل و راهکارعملی توافق شده است و فقط چند مساله دیگر باقی مانده است."
جمعه شب تیم‌کاری دو طرف در کمیته‌ها آن هم در نقاط مختلف بحث و گفت وگو کرده اند و نمایندگان امریکا و طالبان که پیش از این به گونه معمول در ساحه " کلوپ دیپلماتیک" با هم دیدار می‌کردند، جمعه شب هیچ نشستی نداشتند.
نهمین دور گفت وگوهای مذاکرات صلح میان زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه امریکا در امور مصالحه افغانستان و نمایندگان طالبان روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد.
انتظار می‌رود که در این دور این توافقات نهایی شود و  خلیلزاد پس از مذاکرات با طالبان در قطر، به کابل سفر کند و جزییات این گفت وگوها را با مقام‌های ارشد حکومت افغانستان شریک کند.
در هشت دور گذشتۀ مذاکرات در مورد جدول زمانی خروج قوای خارجی از افغانستان، تضمین طالبان برای اینکه از خاک افغانستان بر ضد امریکا استفاده نشود، آمادگی طالبان برای مذاکرات بین الافغانی با حکومت افغانستان و آتش‌بس دوامدار و پایدار، بحث‌های گسترده صورت گرفته است.  فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.