19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بلخ تا پایان حمل به گونه کامل قرنطین شد

مزارشریف/ 19حمل/ باختر مسوولان محلی بلخ فیصله کردند که شهر...

ویروس کرونا در امریکا؛ هشدار در مورد رقم تکان دهنده تلفات

واشنگتن/ وی او ای/ 19حمل/ باختر با افزایش واقعات ناشی از...

سرمنشی سازمان ملل متحد: قرنطین ویروس کرونا سبب افزایش خشونت علیه زنان شده است

نیویارک/ بی بی سی/ 19حمل/ باختر آنتونیو گوترش، سرمنشی سازمان ملل...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رویترز: کشف یورانیوم در انبار مخفی در ایران

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران – بی بی سی – 18 سنبله - باختر
خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلماتان، گزارش کرده است که نمونه‌ برداری مفتشان بین‌المللی از محلی در ایران که نخست‌ وزیر اسراییل آن را یک "انبار مخفی هسته‌ یی" توصیف کرده بود نشان می‌دهد که در این محل یورانیوم وجود داشته است.
خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلماتانی که نام های شان فاش نشده است و آژانس بین المللی انرژی اتمی که فعالیتهای هسته ایران را از نزدیک دنبال می کنند گزارش داده است که ایران هنوز درباره دلیل آثار یورانیوم در نمونه‌ها در این محل، توضیحی ارائه نکرده است.
یک دیپلمات گفت که این یورانیوم با فیصدی بالا غنی نشده بود  واین به آن معنی است که خیلی ازساخت بمب اتمی فاصله داشت. این دیپلماتان گفت: "این می تواند توضیحات ممکن زیادی داشته باشد."
دیپلمات ها به رویترز گفتند اما از آنجا که ایران هنوز نمونه یی از این ماده را در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی نگذاشته است، تعیین سرچشمه این ذرات آسان نیست و همچنین روشن نیست که آیا اینها رد به جا مانده از مواد یا فعالیت هایی است که به دوره پیش از امضای توافق ۲۰۱۵ بازمی گردد یا نه.
در زمان بازدید مفتشان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از این محل، هیچ یورانیومی کشف نشده است. اما رویترز گزارش داده است  که آژانس از ماه  اپریل گذشته بر این محل نظارت کرده است و نمونه‌های محیطی از این محل را به آزمایشگاه ارسال کرده است.  بابک

Last modified on ?????? ، 18 ????? 1398 ، 12:12

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.