21 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تجلیل از روز جهانی مبارزه با فساد اداری در پنجشیر

بازارک /۲۰قوس/ باختر از روز جهانی مبارزه با فساد اداری امروز...

کار ترمیم یک جاده درشینوار ننگرهار آغازشد

کار ترمیم یک جاده درشینوار ننگرهار آغازشد

شهرجلال آباد/ ۲۰ قوس/ باختر کارساخت وترمیم یک جاده در شاهراه...

رقابت های دوش در قول اردوی سیلاب برگزارشد

شهرجلال آباد/ ۲۰ قوس/ باختر رقابت های دوش در قول اردوی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترویترز: کشف یورانیوم در انبار مخفی در ایران

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران – بی بی سی – 18 سنبله - باختر
خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلماتان، گزارش کرده است که نمونه‌ برداری مفتشان بین‌المللی از محلی در ایران که نخست‌ وزیر اسراییل آن را یک "انبار مخفی هسته‌ یی" توصیف کرده بود نشان می‌دهد که در این محل یورانیوم وجود داشته است.
خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلماتانی که نام های شان فاش نشده است و آژانس بین المللی انرژی اتمی که فعالیتهای هسته ایران را از نزدیک دنبال می کنند گزارش داده است که ایران هنوز درباره دلیل آثار یورانیوم در نمونه‌ها در این محل، توضیحی ارائه نکرده است.
یک دیپلمات گفت که این یورانیوم با فیصدی بالا غنی نشده بود  واین به آن معنی است که خیلی ازساخت بمب اتمی فاصله داشت. این دیپلماتان گفت: "این می تواند توضیحات ممکن زیادی داشته باشد."
دیپلمات ها به رویترز گفتند اما از آنجا که ایران هنوز نمونه یی از این ماده را در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی نگذاشته است، تعیین سرچشمه این ذرات آسان نیست و همچنین روشن نیست که آیا اینها رد به جا مانده از مواد یا فعالیت هایی است که به دوره پیش از امضای توافق ۲۰۱۵ بازمی گردد یا نه.
در زمان بازدید مفتشان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از این محل، هیچ یورانیومی کشف نشده است. اما رویترز گزارش داده است  که آژانس از ماه  اپریل گذشته بر این محل نظارت کرده است و نمونه‌های محیطی از این محل را به آزمایشگاه ارسال کرده است.  بابک

Last modified on دوشنبه ، 18 سنبله 1398 ، 12:12

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.