24 عقرب 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

از روز جهانی مبارزه با بیماری شکر تجلیل به عمل آمد

کابل/ 23 عقرب /باختر وزارت صحت‌عامه ،از روز جهانی مبارزه با...

میرانوکلی ولسوالی اچین ازوجود افراد داعش پاکسازی شد

شهرجلال آباد/ ۲۳ عقرب/ باختر ساحه ستراتیژیک میرانو کلی در ننگرهار...

یک صدوبیست ودوملیون افغانی عاید بیست ودو روزه گمرک تورخم

شهرجلال آباد/ ۲۳ عقرب/ باختر گمرک تورخم درننگرهار درشرق کشور دربیست...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجنرال پیشین امریکایی: به حضور درازمدت در افغانستان نیاز داریم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن / صدای امریکا / 18 میزان / باختر
یک جنرال پیشین امریکایی گفته است که مذاکرات با طالبان موثر نبود و نیاز است امریکا سربازان خود را برای درازمدت در افغانستان حفظ کند.
دیوید پترییس که به عنوان قومندان عمومی ناتو در افغانستان کار کرده است، به صدای امریکا گفت: هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد طالبان حاضر اند از جنگ دست بردارند.
جنرال پترییس گفت: "مشورۀ من به رییس جمهور امریکا این است که اگر قرار نیست برای همیشه (در افغانستان) پایگاه داشته باشیم، حداقل برای درازمدت آنجا بمانیم، چون گفت وگوها با طالبان موثر نبود و آنان (طالبان) از خشونت دست برنخواهند داشت."
این قومندان پیشین امریکایی در افغانستان گفت که هرگونه تصمیم در مورد خروج نظامی از افغانستان باید با درنظر داشت امنیت ملی امریکا گرفته شود.
او تاکید کرد که برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان تا بتوانند جنگ علیه طالبان را به پیش ببرند، به ادامۀ تعهدات امریکا در قبال افغانستان نیاز است.
جنرال پترییس گفت: "نیروهای افغانستان هنوز در حملات طالبان کشته می‌شوند. امریکا و نیروهای ائتلاف لازم است به تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان ادامه دهند."
مذاکرات امریکا با طالبان اوایل ماه سپتمبر برهم خورد و از آن زمان تا حالا، رییس جمهور امریکا به ادامۀ عملیات نظامی برای سرکوب طالبان تاکید کرده است.  بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.