08 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی با استاد محمد محقق دیدار کرد

محمد اشرف غنی با استاد محمد محقق دیدار کرد

کابل/ ۷ جوزا/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

محمداشرف غنی  با رییس جمهور ترکمنستان  از طریق تلیفون صحبت کرد

محمداشرف غنی با رییس جمهور ترکمنستان از طریق تلیفون صحبت کرد

محمداشرف غنی با رییس جمهور ترکمنستان از طریق...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

ترامپ: زمان بازگرداندن سربازان امریکایی به خانه فرارسیده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن / صدای امریکا / ۲۰ میزان / باختر
دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا یک‌بار دیگر تکرار کرده است که تمایلی برای ادامۀ حضور نظامی در بیرون از امریکا ندارد و می‌خواهد سربازان امریکایی به خانه بازگردند.
ترامپ که در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت مینیسوتا حرف می‌زد، به شکل مشخص به تلفات سربازان امریکایی اشاره کرد که در نتیجه "حملات خودی" کشته شده اند.
او گفت: "افرادی که برای شان آموزش می‌دهیم، تفنگ‌های شان را به سوی سربازان ما می‌گیرند و از عقب تیراندازی می‌کنند. مردمی که برای شان آموزش می‌دهیم چگونه بجنگند، تفنگ‌های شان را می‌چرخانند و ما را می‌کشند. موارد زیادی از این دست داشته‌ایم. موارد بسیاری از این دست در افغانستان داشته ایم. وحشتناک است."
ترامپ گفت که یکی از دشوارترین کارهایی که باید به عنوان رییس جمهور امریکا انجام بدهد، امضای نامه‌هایی است که به خانواده‌های سربازان کشته شده در جنگ خبر مرگ آنان را می‌رساند.
او گفت: "امضای نامه‌ها برای والدین دشوارترین کاری است که باید انجام بدهم. قلبم را می‌شکند. با این هم می‌خواهند بمانیم. من نمی‌خواهم بمانم. ما قرار بود ۳۰ روز در سوریه بمانیم، حالا نزدیک به ده سال است. قرار بود برای مدت کوتاهی در افغانستان بمانیم، حالا نزدیک به ۱۹ سال است آنجا استیم. زمان آن رسیده است که (سربازان خود را) به خانه بازگردانیم."
ترامپ افزود: "ما کار خود را انجام داده ایم. هر کسی را که لازم بود شکست بدهیم، شکست داده ایم. حالا سربازان صرفا تبدیل به پولیس شده اند."
تاکید رییس جمهور ترامپ به بازگرداندن سربازان امریکایی از جنگ در حالی صورت می‌گیرد که مذاکرات امریکا با طالبان برای پایان جنگ در افغانستان متوقف شده است.
در ادامۀ مذاکرات زلمی خلیلزاد، فرستاده امریکا برای صلح افغانستان با گروه طالبان، انتظار می‌رفت توافقنامه یی میان امریکا و طالبان امضا شود، اما به دلیل ادامۀ خشونت‌ها در افغانستان،  ترامپ از امضای آن خودداری کرد.
گروه طالبان به تازه‌ترین اظهارات  ترامپ نیز واکنش نشان داده است و از آن استقبال کرده است.
سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در تویتر خود نوشته است که حرف‌های  ترامپ می‌رساند که مردم امریکا نیز خواهان خروج سربازان کشورشان از افغانستان اند.
با این حال، بسیاری از ناظران امور و نظامیان اسبق امریکایی نسبت به خروج زودهنگام از افغانستان هشدار داده اند.
جنرال دیوید پتریوس، رییس پیشین اداره استخبارات و جنرال ارشد متقاعد امریکا اخیرا به صدای امریکا گفت که به نظر نمی‌رسد طالبان میلی برای دست کشیدن از خشونت داشته باشند و از این رو، امریکا به حضور درازمدت در افغانستان نیاز دارد.  بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.