18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزارت زراعت روزانه 400 لیتر شیر در اختیار  وزارت صحت قرار می دهد

وزارت زراعت روزانه 400 لیتر شیر در اختیار وزارت صحت قرار می دهد

کابل/ 18 حمل /باختر وزارت زراعت در حمایت از روند مبارزه...

برای ده هزار خانواده مواد ارتزاقی کمک شد

کابل باختر 18 حمل کمیته اضطرار برای جلوگیری از شیوع ویروس...

یک ببر در باغ وحشی در نیویارک به ویروس کرونا مبتلا شده است

یک ببر در باغ وحشی در نیویارک به ویروس کرونا مبتلا شده است

واشنگتن/ بی بی سی/ 18 حمل / باختر یک ببر مالایی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تعداد جان باختگان ویروس کرونا در چین به ۸۰ تن رسید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بیجینگ/ الجزیره/ 7دلو/ باختر
شمار افرادی که تاکنون در چین در اثر ابتلا به ویروس «کرونا» جان باخته اند، به ۸۰تن افزایش یافته است.
شبکه خبری الجزیره بامداد امروز گزارش داد که چین با اعلام این  مطلب همچنان خاطرنشان کرد که شمار مبتلایان به این ویروس به بیش از ۲هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.
شهر «ووهان» چین مهمترین مرکزی است که ویروس «کرونا» در آنجا گسترش یافته است و مقامات آن کشور، جمعیتی حدود ۵۴ میلیون نفر را در قرنطین قرار داده‌اند.
کرونا پس از چین، به سرعت در حال انتشار در کشورهای همسایه در آسیای جنوب شرقی مانند تایلند، جاپان و آسترالیا است. در حالیکه وحشت از بیماری کرونا هنوز در کوریای جنوبی سایه افکنده است، مسوولان فیلیپین تایید کردند، دومین فرد مبتلا به سندرم تنفسی شرق میانه را که مردی ۳۶ ساله است، شناسایی کرده اند. آخرین آمار از کوریای جنوبی نیز شامل بیش از ۳۰ قربانی و حدود ۲۰۰ نفر مبتلا است.
با این حال «کرونا» به آسیا محدود نشده است و مرزهای اروپا را نیز در نوردیده است. پس از مشاهده نخستین موارد بیماری در فرانسه، کشورهای بریتانیا، اسکاتلند و پرتگال از کشف موارد ابتلا به این ویروس خبر دادند.
کمیسیون صحت ملی چین دیروز اعلام کرد ویروس اسرار آمیز کرونا که در شهر «ووهان» به شهرها و کشورهای دیگر سرایت کرده است می تواند در دوره نهفتگی هم به انسان منتقل شود.
این کمیسیون دیروز در بیانیه یی خاطرنشان کرد بر خلاف بیماری مرگبار سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی که به سرعت منتقل می شد٬ این ویروس در دوره خاموشی آن که نزدیک به ۱۴روز است به دیگران انتقال می یابد.
انتشار این بیانیه از سوی کمیسیون صحت ملی چین یک هشدار بسیار جدی به مردم سراسر چین و دیگر کشورها محسوب می شود که باید تدابیر پیشگیری کننده از قبیل نظافت و استفاده از ماسک و خودداری از حضور در مکان های پر ازدحام و تدابیر قرنطین را بسیار جدی تلقی کنند. فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.