19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

ایبک/ 19حمل/ باختر حمله طالبان مسلح بر پاسگاه های امنیتی...

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

پلخمری/ 19حمل/ باختر تعمیرمدیریت عمومی مواد نفتی و گازمایع بغلان...

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

کندز/ 19حمل/ باختر ریاست امنیت ملی کندز از کشف و...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محققان چینی برای یافتن واکسین کرونا تلاش می کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بیجینگ/ ایرنا/ 7دلو/ باختر
موسسه تحقیقات و ویروس شناسی چین اعلام کرد که داکتران و دانشمندان آن کشور برای یافتن واکسین ویروس ناشناخته کرونا که این کشور را در برگرفته است، بسیج شده اند.
این موسسه دیروز در بیانیه یی اعلام کرد که کارهای تحقیقاتی گسترده یی در این زمینه شروع شده است و داکتران در سراسر آن کشور به سرعت در حال کار بر روی یافتن یک واکسین استند.
موسسه تحقیقات و ویروس شناسی چین در این بیانیه آورده است یکی از موفقیت ها این بوده است که محققان و داکتران توانسته اند٬ این ویروس را به طور مجزا در وضعیت تحقیقاتی قرار دهند٬ تا با شناسایی ژنتیک آن، بتوانند برایش تداوی موثری پیدا کنند.
از طرف دیگر کمیته صحت ملی چین اعلام کرده است که برای تداوی این ویروس عزم راسخ دارد و اطمینان دارد که نهایتا روش های صحی باعث توقف ویروس خواهد شد.
این کمیته افزود که در شرایط فعلی اداره ویروس وارد یک دوره بسیار حساس شده است و به تدریج موفقیت های داکتران برای تداوی افزایش یافته است و پیشگیری و اداره بیماری اولویت کاری همه نهادهای مسوول است.
به مردم در شهر «ووهان» مرکز ولایت هوبی که محل اصلی شیوع ویروس است و دیگر شهرهای ولایت اعلام شده است٬ از مقررات پیروی کنند و تدابیر صحی و طبی را به طور دقیق مراعات کنند.
گزارش ها حاکی است که اولین مورد از این ویروس اسرار آمیز روز دوم جنوری در ووهان به آزمایشگاه فرستاده شد و از آن زمان به این طرف داکتران بی وقفه در حال تجزیه و تحلیل ژنتیکی ویروس برای یافتن واکسین آن استند.
روزنامه ساوت چاینا از هانگ کانگ هم می نویسد که کشورهای امریکا،  روسیه و فرانسه در حال تلاش برای خارج کردن اتباع خود از شهر ووهان مرکز ولایت هوبی استند.
شمار مبتلایان در زمان مخابره این خبر در سراسر چین به دوهزار و ۲۹ نفر و در کل دنیا به ۲۰۷۷ نفر رسیده است و هشتاد نفر هم در چین فوت کرده اند.
«هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امورخارجه چین نیز اعلام کرد که ما همه مسایل را به طور کامل تحت نظارت قرار داده ایم و هر کمکی لازم باشد، در اختیار دیگر کشورها قرار می دهیم. فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.