18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ادعای وارد شدن تلفات به غیرنظامیان درحمله قوای هوایی دربغلان

ادعای وارد شدن تلفات به غیرنظامیان درحمله قوای هوایی دربغلان

پلخمری ۱۸ حمل باختر روستا نشینان در بغلان از وارد شدن...

گذرگاه سپین بولدک  به گونه موقت به روی مسافران بازشد

گذرگاه سپین بولدک به گونه موقت به روی مسافران بازشد

قندهار ۱۹ حمل باختر با گشایش این گذرگاه ، بامداد امروز...

تندرستی یک بیمار کرونا در لغمان

تندرستی یک بیمار کرونا در لغمان

مهترلام/ ۱۸ حمل/ باختر یک بیمار کرونا در لغمان به تندرستی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تلفات اعتراضات در هند افزایش یافت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دهلی جدید/وی او ای/ 8حوت/ باختر
تلفات ناشی از برخوردها در جریان تظاهرات سه روز اخیر در هند که همزمان با سفر دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا به آن کشور بود، به ۲۲کشته و نزدیک به دوصد زخمی رسیده است.
مقام‌های هندی دیروز گفتند که احتمال دارد رقم کشته شدگان افزایش یابد، چون به گفتۀ آنان شماری از زخمی شدگان در وضعیت وخیم به سر می‌برند.
پس از حملۀ گروه‌های هندو بر مسلمانان معترض از قانون جدید اعطای شهروندی هند بر اساس دین که منجر به کشته شدن یک پولیس و یک کارمند استخبارات هند نیز شد، حکومت هند برگزاری تجمعات را در آن ساحات منع کرده است.
اجیت دوال، مشاور امنیت ملی هند دیروز از محل خشونت‌های سه روز اخیر دیدن کرد و به باشندگان وحشت زدۀ ساحه اطمینان داد که جان و مال شان در امان است.
نرندرا مودی، صدراعظم هند که در سه روز اخیر سرگرم میزبانی از دونالد ترامپ بود، دیروز در یک پیام تویتر نوشت: "صلح و سازگاری در محراق خصلت هند است. از برادران و خواهران در دهلی می‌خواهم که صلح و برادری را همه وقت حفظ کنند".
سونیا گاندی، رهبر حزب کانگرس هند و رقیب عمدۀ مودی از امیت شاه، وزیر داخلۀ آن کشور خواسته است که استعفا بدهد. خانم گاندی همچنین بهارتیاجنتا، حزب ملی گرای هندوی مودی را به ایجاد فضای نفرت و رهبران این حزب را به "شعله ور کردن خشونت با بیانات تحریک آمیز" متهم کرده است.
رووف خان، باشندۀ ساحۀ مصطفی آباد دهلی جدید به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که برخوردها روز سه شنبه ۲۵فبروری زمانی آغاز شد که گروهی از هندوان با میله‌های آهنین، سنگ، چوب و خشت بر خانه‌های مسلمانان یورش بردند .
سنیل کمار، رییس شفاخانۀ گورو تگ بهادر در دهلی جدید گفته است در اجساد شماری از کشته شدگان جای گلوله دیده می‌شود. او همچنین گفته است که شمار دیگری به ضرب گلوله زخمی شده اند.
رشیده طلیب، نمایندۀ دموکرات مجلس نمایندگان کانگرس امریکا در واکنش به خشونت‌های اخیر در هند نگاشته است: "این هفته، ترامپ از هند دیدن کرد، اما خبر واقعی باید خشونت‌هایی باشد که هم اکنون مسلمانان را در دهلی جدید هدف گرفته است".
عمران خان، صدراعظم پاکستان نیز در واکنش به خشونت‌ها در هند گفته است: "هم اکنون ۲۰۰میلیون مسلمان در هند هدف قرار گرفته شده اند. جامعۀ جهانی باید همین حالا اقدام کند." فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.