15 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

حدود 900 هزار انسان با کرونا درگیر اندو 44 هزار انسان تلف شد ه است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل/ 14 حمل/ باختر
آمار ابتلا به کرونا در جهان به حدود ۹۰۰ هزار نفر رسیده. شمار جان‌باختگان هم از ۴۴ هزار نفر گذشته است. آژانس باختر به نقل از بی بی سی خبر میدهد که
در اسپانیا ٨٤٦ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. این بالاترین رقم تلفات در یک روز از زمان شیوع این بیماری در این کشور است.
شمار افرادی که در اثر ویروس کرونا در اسپانیا جان باخته‌اند به بیش از ۹ هزار نفر رسیده است که بعد از ایتالیا بیشترین آمار تلفات است.
اسپانیا که از دو هفته پیش در قرنطینه قرار گرفته با کمبود وسائل و امکانات پزشکی روبرو است .
در اسپانیا تا کنون ١٠٠ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند اما آمار تازه نشان می دهد که میزان ابتلا در این کشور رو به کاهش است.
بریتانیا با بیش از ۵۸۰ جان‌باخته بدترین روز خود را تجربه کرده و رقم کل باختگان‌ در این کشور به ٢٣٥٢ نفر رسیده. بیش از ۲۹ هزار نفر در بریتانیا به کرونا مبتلا شده‌اند.
در فرانسه تا کنون بیش از ٣٥٠٠ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان داده اند.
در هلند با درگذشت ١٣٤ نفر دیگر رقم کل تلفات در این کشور به ١١٧٣ رسیده اما میزان مراجعه بیماران به بیمارستانها کاهش یافته است.
بلژیک هم گفته که نیمی از تخت‌های بیمارستانی در بخش های مراقبت ویژه در اختیا ر بیماران مبتلا به کرونا است.
در روسیه ٧ نفر دیگر جان داده اند و به این ترتیب رقم کل تلفات در این کشور به ٢٤ نفر و رقم کل مبتلایان به ٢٧٧٧ نفر رسیده است.
آمار کل تلفات در اروپا از سی هزار نفر هم فراتر رفته است.
آمار ابتلا در آمریکا اکنون از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته و بیش از ۴۵۰۰ نفر هم جان خود را از دست داده اند.
آمریکا اکنون خود را برای وضعیتی خیلی بدتر آماده می کند، به طوری که مایک پنس معاون رییس جمهور، منحنی شیوع در آمریکا را با ایتالیا مقایسه کرد.
مقام ها گفته اند که ممکن است تا ۲۵۰ هزار آمریکایی جان خود را در این اپیدمی از دست بدهند.
در آمریکا ایالت نیویورک بدترین وضعیت را دارد و اندرو کومو فرماندار این ایالت گفت که پلیس باید در اعمال تدابیر شدیدتر عمل کند. او همچنین از سایر ایالات خواست هوشیار باشند.
او گفت: "کسانی می گویند که این مشکل نیویورک است... اما فردا مشکل نیومکزیکو، کانزاس یا تگزاس خواهد بود... وضع فردای شما مثل وضع امروز ما خواهد بود.
در هند مقامات در جستجوی صدها نفری هستند که در یک مراسم مذهبی در پایتخت این کشور شرکت کرده بودند و موارد مبتلا به کرونا در میان آنها مشاهده شده است.
عربستان سعودی از مسلمانان خواسته سفر حج خود به مکه را که قرار بود در ماههای ژوییه و اوت یعنی در اواسط تابستان امسال انجام شود به تاخیر اندازند.
روند شیوع در اسپانیا، ایتالیا و نیویورک کمی آهسته‌ شد‏
آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد گفته که شیوع این ویروس در دنیا بدترین چالش از زمان جنگ جهانی است.
سازمان ملل در گزارشی برآورد کرده که ٢٥ میلیون شغل احتمالا بر اثر پیامدهای این بیماری در سطح جهان از بین خواهد رفت.
هنوز محدودی از کشورها خطر کرونا را جدی نگرفته اند و زندگی در آنها روال عادی دارد، اما در اغلب کشورها محدودیت های ویژه و قرنطینه حاکم است. ماری

 

Last modified on ??????? ، 14 ??? 1399 ، 10:47

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.