12 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوانفجاردرشهرمزارشریف رخ داد

دوانفجاردرشهرمزارشریف رخ داد

مزارشریف 11 سرطان باختر دوانفجار پی‌هم لحظاتی پیش درشهرمزارشریف مرکزبلخ رخ...

رئیس جمهوری در مجلس بزرگ مردمی لوگر، اشتراک و سخنرانی کرد

رئیس جمهوری در مجلس بزرگ مردمی لوگر، اشتراک و سخنرانی کرد

کابل 11 سرطان باختر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

طالبان یک معلم را درفراه به قتل رساندند

فراه 11 سرطان باختر طالبان یک معلم را امروز درحومۀ شهرفراه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

هشدار چین از جنگ سرد میان واشنگتن و بیجینگ

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بیجینگ/ وی او ای/ ۶ جوزا/ باختر
چین می‌گوید که برخی از "نیروهای سیاسی" در امریکا روابط دوجانبه میان واشنگتن و بیجینگ را گروگان گرفته و تلاش دارند این دو اقتصاد بزرگ جهان را به سوی یک جنگ سرد جدید بکشانند.
وانگ وو، وزیر خارجهٔ چین گفت: "یک ویروس سیاسی در امریکا در حال گسترش است؛ ویروسی که از هر فرصت برای بدنام کردن چین استفاده می‌کند."
وانگ افزود که چین هیچ گونه قصد تغییر یا تعویض امریکا را ندارد و امریکا باید آرزوی تغییر دادن چین را ترک کند و تلاش نکند جلو ۱.۴ میلیارد جمعیت این کشور را بگیرد که راهی عصری سازی اند.
در جریان ماه‌های اخیر، اداره دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در موضوعات مختلف، به شمول تجارت، تکنالوژی و همه‌گیری ویروس کرونا با بیجینگ برخورد کرده است. قانون امنیتی پیشنهادی چین برای هانگ کانگ، تازه ترین مورد جنجال بر انگیز میان دو کشور است؛ قانونی که منتقدان می‌گویند نیمه خودمختاری هانگ کانگ را تهدید می‌کند. همچنان دونالد ترامپ بار بار گفته است که ویروس کرونا از یک لابراتوار شهر ووهان چین به بیرون سرایت کرده است، اما بیجینگ این موضوع را به شدت ردکرده است. بر اساس آماری که پوهنتون جانز هاپکینز امریکا ارائه کرده است، تا صبح امروز مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در جهان به بیش از ۳۴۷ هزار نفر و مبتلایان آن به بیش از پنج میلیون و ۵۸۹ هزار نفر رسیده است. # فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.