12 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوانفجاردرشهرمزارشریف رخ داد

دوانفجاردرشهرمزارشریف رخ داد

مزارشریف 11 سرطان باختر دوانفجار پی‌هم لحظاتی پیش درشهرمزارشریف مرکزبلخ رخ...

رئیس جمهوری در مجلس بزرگ مردمی لوگر، اشتراک و سخنرانی کرد

رئیس جمهوری در مجلس بزرگ مردمی لوگر، اشتراک و سخنرانی کرد

کابل 11 سرطان باختر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

طالبان یک معلم را درفراه به قتل رساندند

فراه 11 سرطان باختر طالبان یک معلم را امروز درحومۀ شهرفراه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

گروه داعش در عراق و سوریه در حال بازگشت است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بغداد/ دویچوله/ ۶ جوزا/ باختر
حوادث اخیر در سوریه و عراق بیانگر این است که گروه داعش همراه با حملات، انفجارهای انتحاری و جنگ های زمینی در حال بازگشت است. ملیشه های این گروه تروریستی از پاندمی کرونا و تنش های منطقه یی سود می برند. گروه داعش با به آتش کشیدن یک مزرعه گندم در شمال عراق بار دیگر در میان اهالی این مناطق ترس ایجاد کرده است.
پیام هشداردهنده این عمل این است که هیچ کسی نباید با ادارات محلی همکاری کند. از هفته ها به این سو حملات این گروه، به شمول جاسازی مواد انفجاری و حملات انتحاری در منطقه تشدید یافته است. در ۲۸ ماه اپریل یک مهاجم انتحاری به سمت مرکز استخبارات در کرکوک در شمال عراق در حرکت بود و زمانی که محافظان متوجه شدند، او نارسیده به ساختمان خودش را منفجر کرد.
در اول ماه می، جنگجویان داعش شبه نظامیان عراقی را در نواحی شمال عراق مورد حمله قرار دادند. در پایان این درگیری ده تن از اعضای نیروی بسیج مردمی به قتل رسیدند. گروه داعش شبه نظامیان مذکور را از چندین سمت مورد حمله قرار دادند. علاوه بر این انفجار بمب های کنار جاده یی این گروه سبب قتل چندین تن شد.
به گفته سام هیلر، مشاور سازمان غیردولتی «گروه بین المللی بحران»، این گونه حملات سازماندهی شده و مغلق نشان می دهند که گروه داعش «بار دیگر واقعاً قدرت گرفته است.» در ماه مارچ ۲۰۱۹ یعنی حدود ۱۴ ماه قبل گروه داعش آخرین سنگر خود را در عراق از دست داد.
# فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.