23 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شبکه نهادهای مدنی هرات خواستار حمایت دولت از محصولات زراعتی شد

شهرهرات/ ۲۳ سرطان/ باختر کمیته اقتصادی و دادخواهی شبکه نهادهای مدنی...

در حمله قوای هوایی، پنج طالب مسلح در قندهار کشته شدند

در حمله قوای هوایی، پنج طالب مسلح در قندهار کشته شدند

قندهار/۲۳ سرطان/ باختر پنج طالب مسلح در یک حمله هوایی در...

بدور از دغدغه کرونا ؛ اکادمی کرکت بهسود ننگرهار ، فعالیتش را ازسرگرفت

بدور از دغدغه کرونا ؛ اکادمی کرکت بهسود ننگرهار ، فعالیتش را ازسرگرفت

جلال آباد/ ۲۳ سرطان/ باختر اکادمی کرکت بهسود ننگرهار فعالیتش را...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

هشدار جدید از عوارض جانبی کلوروکین در بیماران کووید ۱۹

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن/ وی او ای / ۱۰جوزا/ باختر

ده‌ها دانشمند با ابراز نگرانی گفته اند که دوای ضد ملاریا نه تنها اینکه سبب صحت‌یابی بیماران مصاب به ویروس کرونا نمی‌شود بلکه باعث افزایش خطرات مرگ آنان نیز می‌شود. پس از آنکه نشریه لانست یک مطالعهٔ‌ گسترده را نشر کرد، سازمان صحی جهان آزمایش های کلینیکی هایدروکسی کلوروکین و کلوروکین برای درمان احتمالی بیماران مصاب به کووید۱۹ را متوقف کرد. هایدروکسی کلوروکین که عمداً به منظور درمان التهاب مفاصل و درمان ملاریا به کار می‌رود، به یکی از مشهورترین داروهای آزمایشی درمان بیماری کووید۱۹ تبدیل شده است. تا حدی این شهرت از اظهارات چهره های مطرح جهان از جمله دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا است که در ماه جاری اعلام کرد که ازاین دوا به حیث وقایه در مقابل کووید۱۹ استفاده می‌کند.
مندیپ مهرا، داکتر درشفاخانهٔ زنان و بریگهام امریکا که در این تحقیق سهیم است، از قضیهٔ ۹۶ هزار بیمار مبتلا به کووید۱۹ نظارت کرده است و آنرا با بیمارانی مقایسه کرده است که از دوای هایدروکسی‌کلوروکین یا دوا‌های مرتبط به کلوروکین استفاده کرده بودند. تحقیقات به این نتیجه رسید که استفاده از هایدروکسی کلوروکین وکلوروکین هیچ سودی نداشته است بلکه احتمال مرگ بیماران کووید۱۹ را افزایش می‌دهد. هر دو دارو سبب عوارض جانبی، به ویژه نامنظم شدن ضربان قلب می‌شود.
سازمان صحی جهان در ظرف چند روز آزمایش این ادویه را بالای مریضان کووید ۱۹ به تعلیق درآورد. سخنگوی سازمان صحی جهان گفته است که انتظار می‌رود بررسی کامل در مورد این داروها در اواسط ماه جون به نشر برسد.
فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.