عروسی غم انگیز درهند؛ صد مهمان بیمار شد و داماد درگذشت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)


واشنگتن/ وی او ای / ۱۲سرطان باختر
آزمایش ویروس کرونا نزد بیش از صد نفر پس از آن مثبت نثبیت شد که آنان درمحفل عروسی و سپس مراسم جنازه دامادی شرکت کردند که گفته می‌شود در هنگام عروسی مبتلا به کووید۱۹ بود و در اثر این بیماری درگذشت.
مقامات ایالت بیهار هند روز چهار شنبه گفتند که داماد ۲۶ ساله هنگام ازدواج در۱۵جون علایم ویروس کرونا را داشت. داماد دو روز پس از عروسی فوت کرد.
راج کیشور چوهدری، رییس صحت عامه پتنا مرکز ایالت بیهار گفت:‌ "تا اکنون ۱۱۱ نفر از کسانیکه در مراسم عروسی یا جنازه وی اشتراک کرده بودند، مثبت تشخیص شده اند. .. تمام افراد دیگر شناسایی و تجرید شده اند. "
داکتران مطمین نیستند که آیا داماد منبع عفونت بود، یا خیر، زیرا جسد وی پیش از آزمایش لابراتواری، بر اساس رسوم هندی سوختانده شد. اما چوهدری گفت که تمام ۴۰۰ نفری که در مراسم عروسی و جنازه او اشتراک کرده بودند، تجرید خواهند شد.
داماد که انجنیر نرم‌افزار کمپیوتر بود یک هفته قبل از دهلی جدید به خانه آمده بود و در هنگام عروسی علایم ویروس کرونا نزدش ظاهر بود.
او برای چندی در شفاخانه بستری بود اما خانواده اش مرخصی او را جهت اشتراک در مراسم عروسی اش از شفاخانه گرفتند.
مقامات می‌گویند که آزمایش ویروس کرونا نزد تمام اعضای خانوادۀ وی به شمول عروس منفی است.
براساس محدودیت های وضع شده در هند به خاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، باید حد اکثر شرکت کنندگان محفل عروسی ۵۰ نفر و از مراسم جنازه ۲۰ نفر باشد.
بر بنیاد آمار پوهنتون جانز هاپکینزامریکا تا صبح امروزاضافه تراز ۶۰۴ هزار نفر در هند به ویروس کرونامبتلا شده اندو اضافه از ۱۷۸۰۰ نفر جان باخته اند.
کارشناسان بر این باورند که به دلیل آزمایش ناکافی، آمار واقعی مبتلایان کووید۱۹ در هند به مراتب بیشتر از آن است که گزارش داده می‌شود.

back to top