18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله عبدالله: درلویه جرگه ، روحیه عمومی در حمایت از صلح است

داکترعبدالله عبدالله: درلویه جرگه ، روحیه عمومی در حمایت از صلح است

کابل / ۱۸ اسد / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

خوابگاه دخترانه پوهنځی طب پوهنتون ننگرهار گشایش یافت

خوابگاه دخترانه پوهنځی طب پوهنتون ننگرهار گشایش یافت

جلال آباد/ ۱۸ اسد/ باختر خوابگاه محصلان دختر پوهنځی طب پوهنتون...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

کتاب افشاگر رازهای خانوادگی ترمپ اجازۀ چاپ یافت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)


واشنگتن/ وی او ای / ۱۲سرطان باختر
محکمۀ استنیاف ایالت نیویارک اجازۀ نشر و تکثیر کتابی را داد که ممکن است برای دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا دردسرساز و مشکل آفرین باشد.
قرار بود کتاب "بیش ازحد وهمیشه نابسنده: چگونه خانواده‌ام خطرناک‌ترین مرد جهان را خلق کرد" نوشتۀ مری ترمپ، برادرزادۀ دونالد ترمپ این هفته به بازار بیاید، اما محکمۀ نیویارک موقتاً مانع نشر آن شده بود.
رابرت ترمپ، برادر دونالد ترمپ به محکمه شکایت کرده بودو گفته بود که باید مری ترمپ به توافق خانوادگی مبنی بر ننوشتن کتاب در مورد خانوادۀ ترمپ، بدون اجازه و توافق دیگر اعضای خانواده پابند بماند.
نشرات سایمن و شوستر که کتاب مری ترمپ را چاپ کرده است، گفته است که از توافق خصوصی مری ترمپ با خانواده اش خبر نبوده است و از این که محکمه حق نشر این کتاب را داده است ابراز خرسندی کرده است.
به گفتۀ ناشر، از جمع ۷۵ نسخۀ این کتاب هزاران جلد آن به کتاب فروشی ها در سرتاسر امریکا منتقل شده است.
تیودور بوتروس، وکیل مدافع مری ترمپ که ابتدا ممانعت از نشر این کتاب را نقض آشکار آزادی بیان خوانده بود، پس از حکم محکمۀ استنیاف نیویارک ابراز خرسندی کرد.
بوتروس گفته است: "این کتاب در سالی که قرار است انتخابات برگزار شود، به مسایل مهم و مایۀ نگرانی جدی عامه در مورد رییس جمهور برحال اشاره می‌کندو نباید حتا برای یک‌روز از نشر باز ماند".
اما چارلس هاردر، وکیل مدافع رابرت ترمپ اقدامات مری ترمپ و ناشر کتاب وی – نشرات سایمن و شوستر – را "واقعاً شنیع" خوانده است و گفته است که برای دفاع از حق مشروع موکلش تمام راه های موجود قانونی را سراغ خواهد کرد.
مری ترمپ، دختر فرد ترمپ، برادر بزرگ دونالد ترمپ است. فرد ترمپ که در سال‌های اخیر عمرش معتاد به الکول شده بود در سال ۱۹۸۱ در اثر حملۀ قلبی درگذشت.
پیش از این نشر کتاب یادداشت های جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی ایالات متحده که از برخی کارکردهای رییس جمهور دونالد ترمپ پرده برداشته است، جنجالی شد، اما محکمه حق نشر آن را داد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.