23 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

طالبان یک افسر پولیس را در پروان،به شهادت رساندند

طالبان یک افسر پولیس را در پروان،به شهادت رساندند

چاریکار/۲۳ اسد/ باختر طالبان یک افسر پولیس را در مرکز پروان،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مرگ و میر روزانه کرونا در ایران به بلندترین حد رسید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران/ بی بی سی / ۲۰ سرطان/ باختر
بنابر تازه‌ترین آمار وزارت صحت ایران، ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۱ نفر در اثر کرونا جان باختند. از زمان شیوع این ویروس در ایران، این بالاترین آمار ثبت‌شدۀ مرگ و میر روزانه است. به این ترتیب، روز گذشته هر شش دقیقه، یک نفر در ایران جانش را به سبب ابتلا به کرونا از دست داده است.
سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت صحت ایران می‌گوید روز گذشته ۲۰۲۷ تن به ویروس کرونا مبتلا شدند و حدود نیمی از مبتلایان نیز در بیمارستان بستری شدند.
اکنون بر اساس آمار رسمی، در مجموع شمار جانباختگان در ایران به ۱۲ هزار و ۳۰۵ نفر و شمار مبتلایان به ۲۵۰ هزار نفر رسید.
بررسی دیگر آمارهای رسمی در باره موارد مرگ در ایران این احتمال را مطرح کرده است که شمار واقعی جان‌باختگان کرونا ممکن است تا پنج برابر آمار رسمی باشد. علاوه بر این، مطالعات اپیدمیولوژیک برآورد می‌کند که در مقطع پایان زمستان ۹۸ شمار واقعی مبتلایان می‌تواند تا ۵ تا ۱۰ برابر آمار رسمی بوده باشد.
در روزهای گذشته مقام‌ها و مسوولان شهری تهران درباره اوج گرفتن بیماری به شدت هشدار داده‌اند و خواهان برقراری دوباره محدودیت‌ها شده‌اند.
بنا به گزارش‌های رسمی با شیوع کرونا در ایران یک میلیون نفر بیکار شده‌اند و درآمد کارکنان مشاغل غیررسمی نیز ضربه قابل توجهی خورده است. ارزش ریال هم در هفته‌های اخیر در برابر ارزهای خارجی سقوط کرده است.
فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.