16 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد قاسم حلیمی نامزدوزیر وسرپرست وزارت  ارشاد، حج و اوقاف تعیین شد

محمد قاسم حلیمی نامزدوزیر وسرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف تعیین شد

کابل / ۱۶ اسد / باختر ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست...

تیم امنیتی کابل روی امنیت مرکز جلسۀ فوق‌العاده برگزار کرد

تیم امنیتی کابل روی امنیت مرکز جلسۀ فوق‌العاده برگزار کرد

کابل / ۱۶ اسد، / باختر مقامات بلندپایۀ امنیتی کشور امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

بانک جهانی ۲۰۰ میلیون دالر دیگربه افغانستان کمک می‌کند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن/ وی او ای / ۲۰ سرطان/ باختر
بانک جهانی کمک "بلاعوض" ۲۰۰ میلیون دالری را به هدف حمایت از مردم آسیب پذیر از ویروس کرونا و تقویت بخش خصوصی در افغانستان تصویب کرد.
به گفته این بانک، قرار است این بسته کمک مالی جهت مقابله با اثرات منفی اقتصادی و اجتماعی بحران کووید۱۹ در افغانستان، تامین تسهیلات اولیه برای شهروندان این کشور و حمایت ازبخش خصوصی به مصرف برسد.
بانک جهانی دیروز در خبرنامه‌ یی نگاشته است که از  ۲۰۰ میلیون دالر، ۱۰۰ میلیون آن را ادارۀ انکشاف بین‌المللی و ۱۰۰ میلیون دالر آن را صندوق انکشافی افغانستان پرداخت می کند.
این بانک ابراز امیدواری کرده است که دولت افغانستان اقدامات اساسی  به هدف تقویت پالیسی‌ها در راستای تسریع بهبود اوضاع اقتصادی، اجتماعی و تقویت زیربناهای مهم، از جمله تامین انرژی برق، دسترسی به آب آشامیدنی، و خدمات مخابراتی رادر این کشور روی دست گیرد.
هینری کرالی، مسوول بخش بانک جهانی در افغانستان گفت: "در حالی‌که بحران شیوع ویروس کوید۱۹ سبب کاهش رشد اقتصادی و عواید ملی افغانستان شده است این برنامه منابع مالی را به منظور مدیریت اثرهای ناگوار این ویروس برای افغانستان فراهم می کند."
او گفت که امیدوار است این بار این بسته کمک مالی، تاثیرات منفی ویروس کرونا بر زندگی خانواده‌های آسیب‌پذیر رفع شود و "بنیادهای اساسی برای تسریع رشد اقتصادی در افغانستان گذاشته شود."
به گفته وی بانک جهانی متعهد است که در شرایط دشوار کنونی، در کنار مردم این کشور باقی بماند.
بانک جهانی تاکید کرده است که ویروس کرونا تاثیرات فوق‌العادۀ منفی بربخش های مختلف به شمول صحی، اقتصادی و اجتماعی گذاشته است و همچنان باعث کاهش رشد اقتصادی و عواید ملی در این کشور شده است.
در دو ماه گذشته این دومین بسته کمک مالی بانک جهانی به افغانستان است که به هدف مبارزه با ویروس کرونا صورت می‌گیرد.
این بانک در ۱۹ ماه ثور سال جاری از تصویب کمک ۴۰۰ میلیون دالری به افغانستان خبر داده بود که در بخش مبارزه با کرونا و تقویت بخش خصوصی در کشور به مصرف خواهد رسید.
# فریده بابک
//////////////

Last modified on ???? ، 20 ????? 1399 ، 10:47

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.