22 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ادارۀ هوانوردی ملکی با سازمان جهانی هواشناسی جلسه کرد

ادارۀ هوانوردی ملکی با سازمان جهانی هواشناسی جلسه کرد

کابل / ۲۲ اسد /باختر نشست ادارۀ هوانوردی ملکی کشورباسازمان جهانی...

دواهای تاریخ گذشته درسرپل آتش زده شد

سرپل/ ۲۲ اسد /باختر سه هزار کیلو گرام دواهای طبی تارخ...

انفجاری درشهرفراه جان چهارتن راگرفت

شهرفراه /۲۲ اسد / باختر انفجاری حوالی شش وسی دقیقۀ نزدیک...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مرکل: برای مبارزه علیه کرونا به همکاری جهانی نیاز است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

برلین/ دویچوله/ ۲۳ سرطان/ باختر
انگلا مرکل صدراعظم آلمان، برای مبارزه علیه چالش های جهانی مثل پاندمی کرونا، بر همکاری مشترک بین المللی تأکید کرد. مرکل به افزایش جمعیت جهان اشاره کرد و گفت این مورد خود یک چالش بزرگ جهانی‌ست.
   انگلا مرکل در یک پیام ویدیویی با اشاره به وضعیت جهان  گفت:‌« فقط در صورتی که در برابر تهدید های جهانی، پاسخ های مشترک جهانی داشته باشیم، می توانیم حال و در آینده در برابر پاندمی ها غلبه کنیم.»
مرکل در این پیام ویدیویی به مناسبت روز بین المللی جمعیت جهان، به افزایش نفوس در کشورهای رو به انکشاف تأکید کرد و هشدار داد:‌« ما در حال حاضر این را تجربه می کنیم که چگونه یک پاندمی، سبب تهدیدهای اضافی و تشدید فشار برجامعه جهانی می شود و چه مفهومی دارد.»
مرکل افزود که حکومت فدرال آلمان در برنامه های سازمان های جهانی در مبارزه علیه پاندمی کرونا سهیم است و آن را « یک چالش به شدت عظیم» عنوان کرد.
مرکل در این پیام ویدیویی از چالش های ناشی از افزایش نفوس جهان یاد کرد که همه ساله جمعیت جهان به حدود ۸۰ میلیون تن افزایش می یابد و دو سوم این رقم در کشورهای رو به انکشاف اتفاق می افتد.« ما ازکشورها و مناطقی درجهان سخن می گوییم که بدون این هم با چالش های بزرگی مواجه اند.» مرکل افزود: « این کشور ها با فقر، گرسنگی، بیکاری و کمبود دسترسی به امکانات بهداشتی و مشکلات دسترسی به آموزش مواجه اند.» بنابراین به گفته مرکل «رقم عظیم افزایش نفوس در این مناطق» به مفهوم «چالش های اضافی» است.   
بنابر گفته های مرکل در این عرصه زنان و دختران نقش مهمی دارند: «ما می خواهیم به آنان از طریق آموزش و شانس های گسترده اشتغال کمک کنیم تا به استقلال اقتصادی دسترسی یابند.»
مرکل با اشاره به نفوس جهان در۳۰ سال قبل که به پنج میلیارد نفر می رسید، گفت درحال حاضر جمعیت جهان به ۷،۵ میلیارد نفر می رسد و این مورد خود پیامدهای وخیمی در پی دارد. «ما می بینیم که در سرتاسر جهان به دلیل دسترسی به منابع طبیعی، مواد غذایی، آب و زمین درگیری ها روز تا روز شدت می یابد.
فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.