31 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

یک پولیس در پیوند به اخاذی بازداشت شد

یک پولیس در پیوند به اخاذی بازداشت شد

کابل/ ۳۱ سنبله/ باختر یک ساتنمن پولیس به ارتکاب اخاذی، توسط...

کمربند امنیتی کابل توسعه پیدا می کند

کمربند امنیتی کابل توسعه پیدا می کند

کابل/ ۳۱سنبله/ باختر با تشدید فعالیت های تروریستی و ازدیاد...

حملۀ طالبان در بامیان عقب زده شد

حملۀ طالبان در بامیان عقب زده شد

بامیان/ 31سنبله/ باختر حملۀ طالبان در ولسوالی شیبر بامیان امروز عقب...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

لبنان: همسر سفیر هالند در لبنان در نتیجه جراحاتش درگذشت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بیروت/ دویچوله/۱۹ اسد/ باختر
همسر سفیر هالند در لبنان پس از انفجارهای ویرانگر در بیروت پایتخت آن کشور در اثر جراحات شدیدی که برداشته بود، درگذشت. وزارت خارجۀ هالند در دنهاگ روز شنبه این خبر را تایید کرده است.
هدویگ والتمانس-مولیر، کارمند وزارت خارجۀ هالند بعضا در دنهاگ و در بیروت وظیفه انجام می داد. او ۵۵ ساله بود. وزیر امورخارجۀ هالند در نامه یی تسلیتش نوشته است که "مرگ او یک ضایعه بزرگ برای وزارت خارجه و کشورش است."
به قول وزارات خارجه هالند، این زوج هفته گذشته تازه از تعطیلات شان به بیروت بازگشته بودند. در زمان انفجار روز سه شنبه گذشته، او و همسرش در اتاق نشیمن خانه شان بودند. گفته شده است که در این حادثه پنج هالندی دیگر زخم های سطحی برداشته اند.
انفجارهای مهیبی شام سه ‌شنبه چهارم آگست بیروت را لرزاند. گفته می‌شودکه لرزش‌ها و صدای انفجار مهیب آخری، در سراسر خاک لبنان و حتی قبرس حس شده است.
براساس گزارش های حکومت لبنان، بیش از دو هزار و ۷۰۰ تن امونیم نایتریت از سال ها به این طرف بدون در نظرداشت موارد ایمنی در انباری بزرگ در بندر بیروت نگهداری می شد. از این ماده که نوعی کود زراعتی است، برای ساخت بمب نیز استفاده می شود.
همچنان یک کشتی سازمان ملل متحد نیز در بندر بیروت آسیب دیده است. تعدادی از سربازان  حافظ صلح سازمان ملل متحد در بیروت نیز در اثر این انفجارها مجروح شده ‌اند. جراحت برخی از آنان شدید اعلام شده است.
فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.