01 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ريیس جمهوری با نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان، دیدارکرد

ريیس جمهوری با نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان، دیدارکرد

کابل/۳۱سنبله/باختر محمد اشرف غنی ريیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از...

رییس جمهوری: صلح حق اساسی و بشری تمام مردم دنیا وازهمه زیادترمردم افغانستان است

رییس جمهوری: صلح حق اساسی و بشری تمام مردم دنیا وازهمه زیادترمردم افغانستان است

کابل/ ۳۱ سنبله/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

هشدار امریکا به روسیه در مورد پرداخت انعام برای کشتن سربازان امریکایی واشنگتن/ دویچوله/۲۳ اسد/ باختر

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن/ دویچوله/۲۳ اسد/ باختر

وزیر خارجۀ امریکا، دیروز گفت که به همتای روسی‌‌اش هشدار داده است که در صورت پرداخت پاداش مسکو به طالبان برای کشتن سربازان امریکایی یا سربازان سایر کشورهای غربی، این کشور«قیمت گزافی خواهد پرداخت.» روزنامۀ امریکایی نیویارک تایمز در ماه جون به نقل از مقام‌های استخباراتی امریکا گزارش داد که استخبارات نظامی روسیه به گونۀ محرمانه به ملیشه‌های مرتبط با طالبان برای کشتن سربازان نیروهای ائتلاف به شمول نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان، انعام پیشکش کرده است.
دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا گفته است که به او در این زمینه اطلاعات داده نشده است، زیرا بسیاری از مقامات اطلاعاتی امریكا نسبت به صحت این موضوع تردید داشته اند؛ اگرچه چندین منبع امریکایی و اروپایی نظرات او را رد کردند.
اکنون مایک پومپیو وزیر خارجۀ ایالات متحده امریکا در مصاحبه با رادیوی اروپای آزاد از اظهار نظر در مورد این که آیا به معتبر بودن این اطلاعات باور دارد و آیا باید در مورد آن به ترامپ اطلاع داده می شد، خودداری کرد. اما او تاکید کرد که واشنگتن تحمل چنین رفتاری را ندارد.
او در این گفت وگو که در جریان سفر رسمی‌اش به جمهوری چک انجام شد، اظهار داشت که «اگر روس‌ها برای کشتن امریکایی‌ها و یا غربی‌ها پاداش پیشکش کرده باشند، بهای عظیمی را خواهند پرداخت. این چیزی است که من با لاوروف، وزیر خارجه (روسیه) شریک ساخته ام.» او علاوه کرد: «من می‌دانم که اردوی ما با رهبران بلند رتبه‌اش نیز صحبت کرده است.
ما چنین چیزی را تحمل کرده نمی‌توانیم.» ماه گذشته منابع امریکایی و اروپایی که با گزارش‌های استخباراتی آشنایی دارند گفتند که ایالات متحده امریکا گزارش‌های تازه‌ یی به دست آورده است که ادعاهایی مبنی بر تشویق شبه نظامیان مرتبط با طالبان از سوی روسیه برای کشتن نیروهای امریکایی و متحدان در افغانستان را تقویت می‌کند. این گزارش‌های استخباراتی زمانی نشر شدند که ایالات متحده امریکا و دولت افغانستان سرگرم تلاش‌ها برای گفت وگوهای صلح با طالبان استند. گفت وگوهایی که بخشی از توافق ماه فبروری میان امریکا و طالبان را تشکیل می‌دهد. فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.