06 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سیصد ذخیر‌گاه‌ پیاز دربلخ به زودی آمادۀ افتتاح می شود

سیصد ذخیر‌گاه‌ پیاز دربلخ به زودی آمادۀ افتتاح می شود

مزارشریف/۵عقرب/باختر کار ساخت سیصد ذخیرگاه‌ جدید پیاز در بلخ تا ۲۰...

‎کارساخت ده ها ذخیر‌گاه‌ کچالو دربلخ به زودی به پایان می‌رسد

‎کارساخت ده ها ذخیر‌گاه‌ کچالو دربلخ به زودی به پایان می‌رسد

مزارشریف/۵عقرب/باختر مسوولان بخش زراعت بلخ می‎گویند که کار ساخت هشتاد...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

ترامپ و بایدن در نخستین مناظرۀ انتخاباتی شرکت کردند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن/ وی او ای/9 میزان/باختر
دونالد ترامپ و جو بایدن نامزدان انتخابات ریاست جمهوری سوم نومبر ۲۰۲۰ ایالات متحدۀ امریکا دیشب به وقت افغانستان در نخستین مناظرۀ انتخاباتی شرکت کردند.
هر دو نامزد برای بیش از ۹۰ دقیقه در مورد مسایل متعدد و عمدتاً داخلی امریکا از جمله معرفی قاضی محکمۀ عالی امریکا، همه‌گیری کووید۱۹، خشونت‌های برخاسته از تبعیض نژادی در امریکا، اقتصاد، سوابق شخصی و تمامیت انتخابات ریاست جمهوری امریکا مناظره کردند.
در بحث پذیرش نتایج انتخابات، جوبایدن از مردم امریکا خواست که به هر گونه یی که می‎توانند رای بدهند، اما گفت که اگر برنده اعلام شود یا بازنده، نتایج انتخابات را خواهد پذیرفت.
آما ترامپ یکبار دیگر با تاکید بر اینکه رای دهی از طریق پست مملو از تقلب خواهد بود، در مورد اینکه نتایج انتخابات را خواهد پذیرفت یا خیر، از ارایۀ پاسخ مشخص پرهیز کرد.
به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در امریکا، رای دهندگان امریکایی در انتخابات سوم نومبر می‌توانند از طریق پست نیز رای بدهند.
در بحث مقابله با ویروس کرونا، جو بایدن از کارکرد دونالد ترامپ انتقاد کرد و گفت که رییس جمهور ترامپ طرحی برای رسیدگی به همه‌گیری بیماری کشندۀ کووید۱۹ نداشت و هنوز هم هیچ طرحی ندارد.
اما ترامپ به دفاع از رویکرد حکومت اش در زمینۀ مقابله با این همه‌گیری گفت که ادارۀ وی برای مهار کردن کووید۱۹ "کار بسیار عالی" انجام داده است. او استدلال کرد که در اثر کارکرد حکومت وی امروز شمار کمتر مردم در امریکا به کووید۱۹ مبتلا می‌شوند و شمار کمتر مردم در اثر ابتلا به این بیماری می‌میرند.
فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.