04 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بیست طالب در بلخ کشته شدند

بیست طالب در بلخ کشته شدند

بلخ/4عقرب/باختر بیست طالب مسلح شام دیروز در حملۀ هوایی در بلخ...

ترامپ: به فردی رای دادم که نامش ترامپ است

ترامپ: به فردی رای دادم که نامش ترامپ است

واشنگتن/وی او ای/4عقرب/باختر دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه و رییس جمهور...

حوثیان یمن بر عربستان حمله کردند

حوثیان یمن بر عربستان حمله کردند

صنعا/وی او ای/4عقرب/باختر شورشیان حوثی در یمن می‌گویند که چند میدان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مشاور امنیت ملی ترامپ کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان را تایید کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

واشنگتن/ وی او ای/۲۶ميزان/باختر

 مشاور امنیت ملی قصر سفید تایید کرد که تعداد نیروهای امریکایی در افغانستان تا اوایل سال ۲۰۲۱ به حدود ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.

رابرت اوبراین ، مشاور امنیت قصر سفید روز جمعه  در مورد تویت هفتهٔ گذشتۀ دونالد ترامپ مبنی بر اینکه تمام نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان باید اخیر سال جاری به امریکا برگردند، گفت که آن یک "آرزو" است نه یک دستور نظامی.

 ترامپ هفتهٔ گذشته درتویتی نوشت: "باید شمار اندک باقیماندۀ مردان و زنان شجاع ما که در افغانستان سرگرم خدمت اند، تا کرسمس [عید میلاد مسیح] به خانه برگردند."

این تویت رییس جمهور واکنش های متفاوتی بین کارشناسان دفاعی به همراه داشت. مقامات ارشد وزارت دفاع امریکا در این مورد سکوت کرده اند.

 اوبراین گفت: "هیچ چیز بزرگتر از بازگشت سربازان مان تا کریسمس به خانه نیست، اما در حال حاضر ما با متحدان اروپایی خود تعهدات داریم. ما با هم به افغانستان رفتیم وباهم خارج خواهیم شد." او افزود که بر اساس این طرح، شمار نیروهای امریکایی تا فصل خزان به ۴۵۰۰ و تا آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی به مرز ۲۵۰۰ نفر کاهش داده خواهد شد.

وزارت دفاع امریکا تا کنون در مورد اظهارات تازهٔ  اوبراین واکنش نشان نداده است.

پیش از این راب لودیویک، سخنگوی وزارت دفاع روز پنجشنبه گفته بود: " سطح نیروهای امریکا در افغانستان تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ به ۴۵۰۰ خواهد رسید. فراتر از این، وزارت دفاع در مورد شمار نیروهای آینده یا جدول زمانی آنان حدس نمی زند زیرا ادامۀ کاهش نیروها مشروط به وضعیت است."

در همین حال چند روز قبل جنرال مارک میلی، لوی درستیز عمومی قوای مسلح ایالات متحدۀ امریکا در مصاحبه با رادیوی ملی عامۀ امریکا (ان پی آر) گفته بود که تلاش می‌شود تا به جنگ در افغانستان "مسوولانه و با سنجش" پایان داده شود.

فریده بابک

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.