27 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

کابل/باختر/ 27 جوزا بهای مواد اولیه در بازار های کابل امروز...

همزمان باتجلیل از روز جهانی اهدای خون، کار ساخت دو بانک خون آغازشد

همزمان باتجلیل از روز جهانی اهدای خون، کار ساخت دو بانک خون آغازشد

کابل ۲۷ جوزا باختر وزارت صحت‌عامۀ امروز از روز جهانی اهدای...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور امریکا: ايران تا ساخت سلاح هسته‌ای يک ‌سال يا بيشتر فاصله دارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن/آسوشیتیدپرس/باختر/14 میزان
بارک اوباما، رييس‌جمهوری امريکا  گفته است که برآوردهای سازمان‌های اطلاعاتی آن کشور نشان می‌دهد که ايران يک سال يا بيشتر تا ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.
بارک اوباما در گفت وگو با خبرگزاری آسوشيتدپرس و در پاسخ به پرسشی در خصوص تخمين های اطلاعاتی درباره  فاصله ایران تا دستيابی به سلاح هسته ای  گفته است: برآوردهای ما همچنان اين است که (ايران با ساخت سلاح هسته ای) يک سال يا بيشتر فاصله دارد، در حقيقت تخمين ما (در اين باره) محافطه کارانه تر از براوردهای سرويس های اطلاعاتی اسرائيلی است.
بارک اوباما  در این گفت وگو که دیروز منتشر شده، تصريح کرده است که جامعه بين المللی می بايست جدی بودن حسن روحانی،‌ رييس جمهوری  ايران بيازمايد و ببيند که آيا او در خصوص  حل برنامه هسته‌ای ايران از طريق ديپلوماسی  جدی است يا نه.
رييس‌جمهوری امريکا گفته است، با اين‌حال واشنگتن به يک «معامله بد» با تهران تن نخواهد داد.
طی دو هفته اخیر  تحولات مهمی در روابط تيره امریکا و  ایران ظرف ۳۴ سال گذشته رخ داده است. در جریان نخستین سفر  رییس دولت یازدهم ایران به نیویارک و حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، حسن روحانی در روز جمعه پنجم ماه میزان با بارک اوباما به صورت تیلفونی و به مدت ۱۵ دقیقه صحبت کرد.
پیش از آن و در روز پنجشنبه نیز جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و جان کری، وزير امور خارجه آمريکا در حاشیه نشست گروه ۱+۵  در نیویورک دیدار کردند.
حسن روحانی در جریان سفر خود به نیویارک گفته بود که تهران مايل است تا دوسیه اتمی ایران را ظرف سه تا شش ماه حل و فصل کند و به موازات آن بايد تحريم‌های بين المللی عليه تهران برداشته شود. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.