02 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

کابل 2 حوت باختر به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده...

فی انس طلا 1326 دالر عرضه میگردد

فی انس طلا 1326 دالر عرضه میگردد

کابل 2 حوت باختر فی انس طلا در بازارهای...

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

کابل 2 حوت باختر بهای مواد اولیه در بازار های کابل...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتواشنگتن پست: آیا کمک‌های امریکا در افغانستان موثر واقع شده‌است؟

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن/واشنگتن پست/باختر/22 جدی
روزنامه واشنگتن پست در شماره اخیر خود مطلبی به نشر رسانده‌است تحت عنوان آیا امریکا با کمک‌های خود به افغانستان توانسته افکار و دل‌های مردم را بدست آورد؟
روزنامه می‌نویسد در دهه گذشته اردوی امریکا با استفاده از پروژه‌های انکشافی در افغانستان کوشش کرده‌است مخالفین مسلح را از حمایت مردم عام محروم بسازد و در تأمین امنیت مناطق نا آرام کمک کند. اما سؤال اینجاست که آیا در یک کشور مانند افغانستان که سال‌ها با جنگ رو به رو است این گونه کمک‌ها می‌تواند موثر واقع شود؟
نویسنده مطلب رینارد سیکستن به تحقیقات تازه مرکز تحقیقاتی امریکن ساینس رفیو اشاره می‌کند که گفته است در بسیاری موارد مصارفی که اردوی امریکا انجام داده نتیجه معکوس داشته‌است و سبب افزایش حملات بر این قوا و مردم ملکی در افغانستان گردیده‌است.
به نوشته واشنگتن پست در گزارش این مرکز یک سلسله شواهد برای ثابت کردن این ادعا ها نیز درج شده‌است.
روزنامه می‌افزاید در مناطق تحت کنترول قوای ائتلاف این کمک‌ها موثر بوده و در نهایت سبب آرامی شده‌است اما در جا‌های که خشونت دوام دارد و کنترول کامل بالای آن‌ها وجود ندارد این کمک‌ها سبب افزایش جنگ‌ها شده‌است.
نویسنده مطلب می‌نویسد، از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ در شش هزار پروژه که توسط قوماندانی واکنش سریع قوای امریکا انجام شده از ۴۶ هزار واقعه امنیتی یاد آوری گردیده‌است که نویسنده به آن اشاره کرده و بعد از یک سلسله بررسی‌ها به این نتیجه رسیده که برنامه برای جلب افکار و قلب‌های مردم که در مناطق تحت کنترول قوای ایتلاف صورت گرفته موثریت خود را داشته است و سبب کم شدن خشونت‌ها علیه سربازان ائتلاف و مردم ملکی گردیده، اما در دیگر ساحات مخصوصاً در بخش اکمالات و تغییرات استراتیژیک بسیاری از این پروژه‌ها از بین رفته اند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.