20 قوس 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ديدار وزير امور خارجه  كشور با سفير جمهورى اسلامى ايران

ديدار وزير امور خارجه كشور با سفير جمهورى اسلامى ايران

کابل 19 قوس باختر صلاح الدين ربانى وزير امور خارجه...

رئیس جمهورغنی، کار بخش اول و دوم سرک قیصار- لامان را رسماً افتتاح کرد

رئیس جمهورغنی، کار بخش اول و دوم سرک قیصار- لامان را رسماً افتتاح کرد

کابل 19 قوس باختر محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان،...

رهبری حکومت در قبال مشارکت سیاسی زنان، اراده جدی دارد

رهبری حکومت در قبال مشارکت سیاسی زنان، اراده جدی دارد

کابل 19 قوس باختر حکومت وحدت ملی بر اساس تعهدات...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاحتمال استقرار راکت های دافع هوای روسیه در قطب شمال

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

مسکو - ایرنا – ۲۲ جدی – باختر
همزمان با آشکار شدن اهمیت بیشتر قطب شمال از نظر ستراتیژیک و منابع نهفته زیرزمینی و بحری، یک مقام نظامی روس از برنامه استقرار تجهیزات دافع هوا اس-400 در این منطقه خبر داد.
به گزارش آژانس باختر به نقل ازایرنا، سخنگوی قطعات شمال روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که واحدهای دافع هوای این قطعات  در مناطق مجاور قطب شمال در سال 2017 به مجموعه  دافع راکتی اس-400 مجهز می شوند.
سایت آنلاین روزنامه کامرسانت چاپ روسیه نوشت: برای محافظت و پوشش هوایی مناسب مرزهای شمالی روسیه، راکت های اس-400 در منطقه مستقر می شود.
براساس برنامه های اجرا شده، نظامیان واحدهای دافع هوای قطعات بحری شمال روسیه اواخر سال 2016 دوره ویژه کار با مجموعه  اس-400 را در میدان نظامی کاپوستین یار (ولایت آستراخان) گذرانده و با این جنگ افزار آشنایی کامل یافته اند.
اس 400 با توان شلیک همزمان 72 راکت و نابودی اهداف تاکتیکی و بالستیکی از پنج تا 60 کیلومتر فاصله و دو تا 27 کیلومتر ارتفاع از پیشرفته ترین سیستم های دفاعی در جهان شناخته می شود که توان نابود سازی اهداف آئرودینامیکی را در فاصله 3 تا 250 کیلومتری با ارتفاع از 100 متر تا 27 کیلومتر را دارد.
این سیستم متحرک زمین به هوا که در طول هشت دقیقه از حرکت به حالت استقرار و آماده باش شلیک می رسد، برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن مانند طیاره های پارازیت انداز، شناسایی و جاسوسی، ستراتیژیک، بمب افکن و طیاره های شکاری، راکت های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، راکت های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر جنگ افزارهای پیشرفته کاربرد دارد.
خبرگزاری ایتارتاس نیز چندی پیش به نقل از منابع آگاه از برنامه ایجاد  قطعه ویژه قطب شمال روسیه با هدف دفاع از منافع ملی این کشور در منطقه خبر داده بود.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هم  در ماه دسامبر 2013 به ارتش این کشور دستور داد، حضور خود را در قطب شمال توسعه و زیرساخت های نظامی را در قلمرو ملی این منطقه گسترش دهد. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.