30 حمل 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت سه طالب مسلح درهرات

بازداشت سه طالب مسلح درهرات

شهرهرات 30 حمل باختر سه تن به اتهام عضویت در گروه...

ادامه رقابت های لیگ برتر کرکت هندوستان

ادامه رقابت های لیگ برتر کرکت هندوستان

کابل 30 حمل باختر تیم های حیدر آباد و پنجاب با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتروسیه: افغانستان جهت بازسازی پروژه‎های شوروی سابق، زمینه مساعد کند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

مسکو/دویچه وله/باختر/28 حوت
بعد از آنکه سفارت افغانستان در مسکو خواهان کمک روسیه در بازسازی پروژه‎های دوران شوروی در افغانستان شد، وزارت خارجه روسیه می‎گوید که افغانستان باید برای سرمایه گذاری روسیه در افغانستان  شرایط را فراهم کند.
وزارت خارجه روسیه می‎گوید اگر حکومت افغانستان خواهان بازسازی پروژه‎های شوروی سابق در این کشور می‎باشد باید برای شرکت‎های روسی شرایط لازم را مهیا بسازد.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت فعلا در راه سرمایه گذاری روسیه در افغانستان موانع وجود دارد و اگر افغانستان این موانع را از میان بردارد روابط دو کشور به یک فصل نو داخل می‎شود.
قبل ازین رسانه‎های روسیه از قول یک دیپلومات افغان در مسکو گزارش داده بودند که گفته‎است روسیه باید در بازسازی آن پروژه‎های غیر فعال در افغانستان کمک کند که در دوران شوروی سابق بنا شده‎اند.
به گفته این دیپلومات تعداد این پروژه‎ها به ۱۰۰ می‎رسد.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخاروا روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت برای عملی کردن این خواسته، ضرور است که حکومت افغانستان برای حمایت از سرمایه گذاری روسیه یک سلسله اقدامات را پیش گیرد.
خانم زاخاروا از مقامات افغان خواست که برای سرمایه گذاران روسی شرایط لازم سرمایه گذاری را فراهم سازند. او افزود اگر این شرایط فراهم شود در آنصورت زمینه برای بازسازی آن پروژه‎های مساعد می‎شود که ده‎ها سال قبل به کمک شوروی سابق در افغانستان ساخته شده بودند.به گفته خانم زاخاروا این پروژه‎ها در آنوقت به رشد اقتصادی افغانستان کمک قابل ملاحظه کرده بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود صحبت در باره کار عملی در این مورد باید با اقدامات عملی همراه باشد.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزوده‎است که آن‎ها از خواست سفارت افغانستان که برای بازسازی پروژه‎های شوری سابق در افغانستان خواهان کمک شده‎اند، استقبال می‎کنند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.