تیلرسون خواستار اقدام قاطع پاکستان علیه تروریسم شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

منابع خبری – باختر28 میزان
- در ادامه انتقاد از سوی مقامات آمریکا علیه پاکستان مبنی بر حمایت از تروریسم، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر خواستار اقدام قاطع پاکستان علیه تروریسم شد.
به گزارش باختر به نقل از ایرنا رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر انجام اقدامات قاطع از سوی پاکستان علیه تروریسم و با تکرار بیانیات قبلی خود در قبال پاکستان، گفت: انتظار داریم پاکستان در قبال مقابله قاطعانه علیه تروریسم دست بکار شود زیرا این اقدام می تواند ثبات منطقه را به دنبال داشته باشد .
هشدار جدید وزیر امور خارجه آمریکا علیه پاکستان زمانی صورت می گیرد که یک مقام پنتاگون به تازگی افزایش بی سابقه حملات هواپیماهای بدون سرنشین به مناطق مرزی پاکستان و افغانستان را تایید کرد.
وزیر خارجه آمریکا که در پژوهشکده مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی در واشنگتن سخن می گفت، ادامه داد: پناهگاه هایی امن برای تروریست ها در خاک پاکستان وجود دارد که ثبات منطقه را تهدید می کند .
وی گفت: مبارزه با تروریسم در عصر جدید به یک وظیفه تبدیل شده است و همه کشورها موظف هستند در این مسیر با آمریکا و جامعه بین الملل همکاری کنند .
وی همچنین افزود: پاکستان با نابودی پناهگاه های تروریست ها نه تنها صلح و امنیت را برای مردم خود و منطقه به ارمغان می آورد، بلکه باعث بهتر شدن وجه بین المللی خود نیز می شود .
پیش از این دونالد ترامپ در ماه اگوست با اعلام راهبرد جدید خود در قبال افغانستان و جنوب آسیا، پاکستان را عامل بی ثباتی در منطقه و کشته شدن نیروهای آمریکایی و غربی در افغانستان دانست و نسبت به ادامه آن به اسلام آباد هشدار داده بود .
تیلرسون با اشاره همکاری واشنگتن و دهلی نو در مبارزه با تروریسم نیز گفت : دو کشور به همکاری های امنیتی خود در منطقه سرعت بخشیده اند
وی گفت: طی یک دهه اخیر روابط هند و آمریکا در حوزه مبارزه با تروریسم گسترش قابل ملاحظه ای یافته است به نحوی که هزاران نفر از نظامیان هندی توسط ارتش آمریکا آموزش ضد تروریسم دیده اند .
وزیر امور خارجه آمریکا گفت : هند و آمریکا بزودی برای مقابله با حملات احتمالی تروریستی نشست مشترک برگزاری می کنند .
وی با اظهار اطمینان از عملکرد دولت هند در مبارزه با تروریسم گفت : هند در جهان نمونه بارزی از دمکراسی است در این کشور 170 میلیون مسلمان زندگی می کنند و سومین کشور پرجمعیت جهان است.
وی گفت : هند از متحدان ما در افغانستان است و از نقش مثبت این کشور برای تامین امنیت در این کشور استقبال می کنیم.
ختم/ خلیل

back to top