25 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پایان رقابت های لیگ بر تر پنجشیر

پایان رقابت های لیگ بر تر پنجشیر

بازارک ۲۵ میزان ۹۷باختر رقابت های لیگ برتر فوتبال ولایت پنجشیر...

طب سنتی ایران و چین مکمل یکدیگر هستند

بیجینگ- ایرنا 25 میزان – باختر - رییس انجمن طب...

حکومت آمریکا حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرد

واشنگتن – بی بی سی – 25 میزان - باختر حکومت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتواکنش رهبران جهان دربرابر تصمیم ترامپ

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 20/ قوس
رهبران جهان دربرابر تصمیم  دونالد ترامپ رییس جمهور امریکادرمورد انتقال سفارت آن کشور ازتل ابیب به بیت المقدس واکنش نشان دادند.
شورای امنیت سازمان ملل متحد به صورت قطع اعلام کردکه این تصمیم رییس جمهوری امریکا که سفارت آن کشور را به بیت المقدس انتقال دهد غیر عملی و علمی است زیرا با این کار امریکا یک جنگ مذهبی را به جنگ سیاسی تبدیل میکند که دامنه آن از کنترول خارج خواهد بود.
سفیر فلسطین درانگلیس گفت ، تصمیم ترامپ به بیت المقدس بوسه مرگ بر صلح بود.
مصر اعلام کرد وزیران خارجه اتحادیه عرب هفته آینده درباره بیت المقدس تشکیل جلسه میدهند.
ترکیه خواستارنشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره بیت المقدس شد چنانچه چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه اقدام ترامپ را اشتباهی بزرگ خواند.
عبدالله دوم پادشاه اردن که تاکنون دوست نزدیک به امریکا بود انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس ، پیامدهای خطرناکی خواهد داشت .
پادشاه اردن و سران قاهره خواستار برگزاری نشست فوق العاده اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تحرکات دونالد ترامپ شد.
احمد الطیب شیخ الا زهر مصر گفت : هرگزتعرض به بیت المقدس تهدیدی علیه صلح جهانی است .
خالد بن سلمان پسر پادشاه عربستان سعودی هشدار داد که انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس صلح را تهدید میکند و باعث تنش درمنطقه میشود .
سازمان همکاری های اسلامی هم طی نشستی درجده اعلام کرد که صلح فراگیر درمنطقه جز با بازگرداندن بیت المقدس اشغالی به فلسطینی ها به عنوان مرکز و پایتخت کشور فلسطین ، هرگز تحقق نخواهد یافت.
ارگ ریاست جمهوری افغانستان طی اعلامیه تشویش و نگرانی عمیق خود را دررابطه به رسمیت شناختن بیت المقدس و انتقال سفارت امریکا به آن شهر از مجراهای دیپلوماتیک به رهبری آن کشور ابراز نموده است و اضافه کرده که اتخاذ این تصمیم باعث جریحه دارشدن احساسات تمام مسلمانان جهان گردیدو پروسه صلح درخاور میانه را به مخاطره می اندازد.
رییس جمهور ایران گفته ، مسوولیت عدم امنیت وثبات بعداز اعلان بیت المقدس به حیث پایتخت اسرائیل درمنطقه مستقیماً به عهده امریکاو اسرائیل خواهد بود.
مسکو ، این اقدام ترامپ را زمینه ساز ناآرامی درمنطقه دانسته است.
اتحادیه اروپا ، سویدن ، المان این اقدام امریکا را فاجعه بارخوانده اند یک روزنامه انگلیسی نیز این اقدام ترامپ را باعث آشوب خوانده است.
ختم/ ماری نبرد آئین

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.