26 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی!

اطلاعیه وزارت کار و امور اجتماعی! کابل ۲۶ میزان باختر: از...

مواد انتخاباتی به مراکز رای دهی در سراسر ولایت کندز انتقال داده شد

مواد انتخاباتی به مراکز رای دهی در سراسر ولایت کندز انتقال داده شد

کندز 26 میزان باختر مواد انتخاباتی به شمول دستگاه های انگشت...

روند انتقال مواد ضروری برای انتخابات در سمنگان آغاز شد

روند انتقال مواد ضروری برای انتخابات در سمنگان آغاز شد

ایبک 26 میزان باختر روند انتقال تمام مواد مورد نیاز برای...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبیش از دو هزار نفر قربانی مین‌های زمینی در سال ۲۰۱۶

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دویچه وله – باختر24 قوس
بیش از دو هزار کشته و ۶ هزار و ۵۵۰ زخمی در سراسر جهان قربانیان ثبت‌شده تله‌های انفجاری در سال گذشته میلادی هستند؛ آماری که می‌تواند بسیار کمتر از شمار واقعی این قربانیان باشد. کودکان بخش بزرگی از قربانیان هستند.
در سال گذشته میلادی دو هزار و ۸۹ نفر در سراسر جهان بر اثر انفجار مین‌های زمینی جان خود را از دست داده و بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شده‌اند. این آمار را کارزار بین‌المللی علیه مین‌های زمینی در جدیدترین گزارش خود در ژنو منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، بیشترین شمار ثبت‌شده‌ی قربانیان از کشورهای افغانستان، لیبی، اوکراین و یمن بوده‌اند.
حدود ۸۰ درصد از قربانیان مین‌های زمینی غیرنظامی و بیشترین شمار این غیرنظامیان نیز کودک و نوجوان بوده‌اند؛ آماری که تاکنون سابقه نداشته است.
جف آبرامسون، منتشرکننده‌ی گزارش کمپین نظارت بر کاربرد مین‌های زمینی، گفته است: «مهم است بدانیم که این آمار بالاترین شمار قربانیان از سال ۱۹۹۹ که آغاز به کار کرده‌ایم را نشان می‌دهد. گرچه می‌شود تصور کرد که در سال‌های قبل از آن هم ممکن است قربانیان زیادی بوده باشند که ثبت نشده‌اند».
در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) دست‌کم ۱۱ کشور از مین‌های زمینی استفاده کرده‌اند؛ در این میان حتی دولت‌های دو کشور، یعنی سوریه و میانمار، خود دست به چنین کاری زده‌اند.
ارتش سوریه حتی برای پنجمین سال متمادی مین‌های ضد نفر را به کار برده است. گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش سابق) نیز از چنین تله‌های انفجاری مرگباری استفاده کرده است.خلیل

Last modified on جمعه ، 24 قوس 1396 ، 13:09

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.