03 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سمینار علمی راه لاجورد در پنجشیر راه اندازی شد

سمینار علمی راه لاجورد در پنجشیر راه اندازی شد

بازارک 2 دلو باختر سمینار علمی، پژوهشی برای بحث و تبادل...

کمیته ولایتی امنیت غذایی و تغذی در پنجشیر ایجاد می شود

کمیته ولایتی امنیت غذایی و تغذی در پنجشیر ایجاد می شود

بازارک 2 دلو باختر قرار است درولایت پنجشیر کمیته امنیت غذایی...

ریاست عمومی امنیت ملی: در حادثه دیروز36 تن شهید شده اند

ریاست عمومی امنیت ملی: در حادثه دیروز36 تن شهید شده اند

کابل 2 دلو باختر درحمله دیروز دشمن بالای قرارگاه یکی از...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتامریکا برای نخستین بار حدود یکهزار نیرو خاص خود را به هدف کمک ومشوره دهی به افغانستان اعزام میکند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 22 جدی / باختر
ایالات متحده امریکا درنظرداردکه حدود یک هزار نیروی خاص و چندین طیاره جنگی و کشفی بی‌پیلوت را به هدف مبارزه با گروه های هراس افگن ازجمله داعش به  افغانستان اعزام کند.
بربنیاد اعلامیه مطبوعاتی ارودی امریکا که به روز پنجشنبه نشرشده ، این نیروه های خاص در بهارسال 2018 میلادی به افغانستان اعزام خواهند شد .
گزارشگرآژانس باختر مینگارد : دراین اعلامیه امده است که این نیروها  درچوکات یک لوا به افغانستان اعزام میشوند و هدف ان اموزش دهی  و کمک رسانی به نیروهای امنیتی افغانستان خواهد بود. 
جنرال مارک میلی، لوی درستیز اردوی ایالات متحده گفته است  که لوا های کمک امنیتی، نیرو های ویژه یی اند که ماموریت اصلی شان انجام عملیات های مشوره دهی و کمک رسانی به کشور های متحد و شرکای امریکا می باشد.
نظامیان امریکا تاکید دارند  که اعزام نیروی ویژه مشوره دهی و کمک به افغانستان بخش از ماموریت حمایت قاطع ناتو است.
انان گفته اند که این نخستین بار است که اردوی امریکا نیرو های را که تنها در بخش مشوره دهی و کمک به نیرو های امنیتی کشور های متحد امریکا تخصص و تجربه دارند، به افغانستان می فرستد.
جنرال نیکلسن  قوماندان عمومی نیروهای امریکا وناتو درافغانستان نیزتاکید کرده است که این نیرو ها ما را قادر خواهد ساخت تا  نهاد های امنیتی افغان را  در انجام عملیات های شان هم زمان در چندین قول اردو یاری رسانیم .
این تصمیم تازه امریکا برای تقویت وحمایت از نهاد های امنیتی افغانستان جز از استراتیژِی جدید امریکا  درقبال افغانستان ومنطقه  است که در ماه اگست سال گذشته میلادی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهورامریکا اعلام شده بودکه تسریع روند آموزش و تجهیز نیرو های امنیتی افغان، افزایش فشار های نظامی علیه گروه طالبان و تحت فشار قرار دادن پاکستان به خاطر دست کشیدن از پناه دادن به رهبران این گروه، شامل  بخش های اصلی این استراتیژی میباشد .
این درحالیست که پس ازاعلام استراتیِژی جدید امریکا  درقبال افغانستان  ،همکاری های روزافزون ارودی امریکا برای تجهیز ،اموزش ومشوره دهی به نهاد های امنیتی افغانستان شدت بخشید ونیز درعملیات ها علیه مواضع گروه های هراس افگن با نهاد های امنیتی افغان همکار اند که تاکنون اردوی امریکا چندین بال طیارات جنگی را دراختیارقوای هوایی افغانستان قرارداده ونیزروند اموزش را در بخش های هوایی و بخصوص دربخش اموزش طیارات بی بیلوت به افسران قوای هوایی کشور اغاز کرده اند . جاوید روشان

Last modified on جمعه ، 22 جدی 1396 ، 12:48

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.