28 جدی 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن بیست هراس افگن در فاریاب

کشته شدن بیست هراس افگن در فاریاب

میمنه 28 جدی باختر بیست هراس افگن دیروز در ولایت فاریاب...

تقدیر از ورزشکاران در نیمروز

تقدیر از ورزشکاران در نیمروز

زرنج 28 جدی باختر ورزشکاران وزن بردار در ولایت نیمروز دیروز...

تقدیر از برندگان مسابقه قرآن کریم در قول اردوی 209شاهین

تقدیر از برندگان مسابقه قرآن کریم در قول اردوی 209شاهین

مزارشریف 28 جدی باختر برندگان مسابقه حسن و قرائت قرآن کریم...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتامریکا: سازمان ملل باید فشار بر پاکستان را افزایش دهد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دویچه وله – باختر29 جدی
نیکی هیلی نماینده امریکا در سازمان ملل متحد می گوید افغانستان از قدرت های جهانی می خواهد تا فشار بر پاکستان را بیشتر کنند. وی که اخیراً به افغانستان سفر کرده بود، استراتژی امریکا در این کشور را موثر می خواند.
یک هیئت ۱۴ نفری شورای امنیت سازمان ملل متحد که اخیراً به افغانستان سفر کرده بود، نتیجه این سفر را مثبت خوانده است. نیکی هیلی نماینده دایمی امریکا سازمان ملل متحد در سازمان ملل متحد که جز‌ء این هیئت بود، در برگشت از سفر کابل گفته است که دولت افغانستان خواهان فشار های بیشتر جهانی بر پاکستان می باشد. این سفر در حالی صورت می گیرد که دولت افغانستان تلاش دارد تا به منظور پایان جنگ، گروه طالبان را به میز مذاکره بکشاند.
خانم هیلی در مقر سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفت: «آنها (مقام های افغان) اعتماد دارند که طالبان به میز گفتگو می آیند». در حالی که گفتگوهای صلح به رهبری دولت افغانستان برگزار خواهد شد، اما کابل از شورای امنیت خواسته که در این زمینه باید بالای پاکستان فشار آورده شود. به گفته نیکی هیلی، "آنها از ما خواستند که برای اعمال فشار بیشتر بر پاکستان به اجماع برسیم تا این کشور به مذاکره حاضر شده و رفتارش را تغییر دهد.»
نماینده امریکا در سازمان ملل متحد می گوید دولت افغانستان گام هایی به سوی ثبات برداشته است: «آنان ده ها قدم به جلو برداشته اند، اما احساس می کنند که پاکستان همچنان به عقب بر می گردد.» او افزود: «تا زمانی که آنان در پاکستان از تروریسم حمایت کنند، مردم افغانستان احساس امنیت نخواهند کرد.»
هرچند نیکی هیلی چگونگی این فشارها را مشخص نکرد، ولی شورای امنیت قدرت اعمار تعزیرات بر پاکستان را دارد.
پاکستان از زمان طولانی بدینسو به حمایت از طالبان و سایر گروه های جنگجو متهم شده است
خانم هیلی همچنان به خبرنگاران گفته که استراتژی تازه امریکا در افغانستان موثر بوده و گفتگو ها میان دولت کابل و گروه طالبان نزدیک تر از هر زمان دیگر شده است. او تاکید می کند: «سفر اعضای شورای امنیت به افغانستان عالی بود. چون ما می توانیم تغییرات چشمگیر را در رابطه با اثرگذاری پالیسی امریکا ببینیم.» خانم هیلی بیان کرده که امریکا با این هدف در راستای صلح تلاش دارد که «ما نمی خواهیم افغانستان دیگر پناهگاه امنی برای تروریستان باشد.»خلیل

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.