سفیر آمریکا: لازم باشد در سوریه وارد عمل می شویم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

نیویارک – بی بی سی – ۲۲ حوت – باختر
سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد دیروز دوشنبه هشدار داد که این کشور در صورت لزوم برای جلوگیری از حملات کیمیایی و "رنج ناشی از رفتارهای غیرانسانی" در سوریه وارد عمل خواهد شد.
این یک روز پس از آن است که جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، به سوریه هشدار داد استفاده از گازهای سمی در غوطه شرقی "عملی بی خردانه" است.
نیکی هیلی درحالی اظهار نظر می کرد که آمریکا برای برقراری یک آتش بس ۳۰ روزه تازه در غوطه شرقی فشار می آورد.
او در شورای امنیت سازمان ملل گفت که آتش بسی که دو هفته پیش تایید شده بود "بی نتیجه مانده" و پیش نویس تازه ای را که خواستار آتش بسی ۳۰ روزه در این ناحیه در حومه دمشق پایتخت سوریه می شود مطرح کرده است.
او در اشاره به راکت باران یک پایگاه هوایی سوریه از سوی کشتیهای آمریکایی در ماه اپریل گذشته، در واکنش به حمله ای کیمیایی در سوریه گفت: "ما به همه کشورهایی که مصمم به اعمال اراده خود از طریق حملات کیمیایی و اعمال رنج غیرانسانی هستند، به خصوص رژیم قانون گریز سوریه، اخطار می دهیم: ایالات متحده در صورت لزوم آماده است وارد عمل شود."
خانم هیلی گفت که در چهار روز نخست پس از تصویب قطعنامه آتش بس قبلی، روسیه حداقل روزانه ۲۰ حمله هوایی در دمشق و غوطه شرقی انجام داد.
همزمان واسیلی نبنزیا ، سفیر روسیه از عملیات تهاجمی سوریه در غوطه شرقی به عنوان یک عملیات ضدتروریستی مشروع دفاع کرد.   ختم / فریده

back to top