30 جدی 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفررییس مجمع عمومی سازمان ملل به پاکستان

مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفررییس مجمع عمومی سازمان ملل به پاکستان

اسلام آباد - ایرنا -0 جدی – باختر «ماریا فرناندا اسپینوزا...

ولسی جرگه گزارش کار کرد های اجلاس شانزدهم را شنید

ولسی جرگه گزارش کار کرد های اجلاس شانزدهم را شنید

کابل باختر30 جدی آخرین جلسه عمومی اجلاس شانزدهم ولسی جرگه، دیروز...

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

کابل باختر30 جدی به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاخراج سه هزار نفر از نیروهای مسلح ترکیه

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

منابع خبری – باختر 31 حمل
نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه گفت: ارتباط سه هزار نفر از نیروهای مسلح ترکیه با گروه تروریستی گولن اثبات شده است که در روزهای پیش رو با حکم قانونی حکومت از کار اخراج می شوند.
به گزارش روزنامه ینی آکیت، نوالدین جانیکلی در جلسه علنی مجلس ملی ترکیه اظهار کرد: دولت در شناسایی عوامل مخفی گروه های گوناگون تروریستی نفوذ کرده در بدنه حاکمیت تلاش زیادی می کند و ارتباط بسیاری از افراد شناسایی شده با گروه های تروریستی مسجل شده و به خوبی می دانیم که شمار زیادی نیز هنوز مخفیانه مشغول به فعالیت در مراکز دولتی و غیر دولتی هستند.
وی اضافه کرد: تاکنون همکاری سه هزار نفر در نیروهای مسلح کشور با گروه گولن برای ما تثبیت شده است که در روزهای آینده با دستور دولت از کار اخراج خواهند شد.
وی تاکید کرد: گروه های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک)، گولن، حزب اتحاد دمکراتیک سوریه(پ.ی.د)، یگان های مدافع خلق(ی.پ.گ) و داعش همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا به روش های گوناگون امنیت ترکیه را به خطر انداخته و هرج و مرج را به ترکیه بکشانند و نفوذ بعضی از عوامل این گروه های تروریستی به مراکز مختلف هم در همین راستا است.
مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را نزدیک 170 هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای 15 جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.
ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن(فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای(را سازماندهی کرده است.
خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.