30 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

غمنامه سیلاب  و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

غمنامه سیلاب و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

کابل باختر ۳۰ ثور سرازیر شدن سیلاب های...

اردوی ملی  به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

اردوی ملی به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

کابل 30 ثور باختر به دنبال سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی...

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

چاریکار/ باختر/ 30/ ثور به کمک های بیشتر به خانواده های...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمعاون وزارت خارجه امریکا: کشورهای زیاد منافع مختلف در افغانستان دارند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

صدای امریکا- باختر31 حمل
توماس شانون معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا می‌گوید، کشورهای زیاد به‌خصوص همسایه‌های افغانستان منافع مختلف در این کشور دارند، اما به‌گفـته آقای شانون تمامی این کشور‌ها می‌دانند که تأمین صلح در افغانستان بسیار مهم است.
معاون وزارت خارجه امریکا در مصاحبه با بخش ازبکی صدای امریکا گفت، تمام کشور‌ها از اهمیت تأمین صلح و ثبات در افغانستان پی برده اند و هر کشور بر اساس نفوذ و منافع خود در این راستا نقش بازی کرده می‌تواند.
توماس شانون افزود:
"همه در مورد اهمیت فراهم کردن زمینه آشتی در افغانستان با خبر اند و این‌را هم می‌دانند که هر کشور در آن نقش داشته می‌تواند، بر اساس منافع و نفوذ خود می‌توانند در این راستا نقش‌های متفاوت داشته باشند."
آقای شانون همچنان ایجاد همکاری و هماهنگی بین روسیه، پاکستان، چین، هند و افغانستان با کشور‌های آسیای میانه را کار آسان نخوانده گفت:
"این چالش برای دیپلوماسی است، ما با این چالش مواجه استیم، چالشی که حکومت ازبکستان و دیگر کشور‌های آسیای میانه با آن روبه‌روست."
معاون وزارت خارجه امریکا، وضعیت افغانستان را برای آسیای میانه مهم خوانده گفت که افغانستان با این کشور‌ها سرحد مشترک دارد.
توماس شانون در میان کشور‌های آسیای میانه از ازبکستان ستایش کرد که در مورد وضعیت افغانستان میزبانی یک کنفرانس را به عهده گرفت و تلاش کرد تا منافع کشور‌ها در افغانستان را با هم نزدیک بسازد.
آقای شانون، کنفرانس ازبکستان را دوام پروسه کابل خواند که به‌گفته او، در کنفرانس کابل رئیس جمهور اشرف غنی طرح صلح را به گروه طالبان پیشکش کرد و همان طرح در کنفرانس تاشکند به جامعه جهانی اعلام شد.
خلیل

 

Last modified on شنبه ، 1 ثور 1397 ، 04:51

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.