26 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پایان رقابت های لیگ بر تر پنجشیر

پایان رقابت های لیگ بر تر پنجشیر

بازارک ۲۵ میزان ۹۷باختر رقابت های لیگ برتر فوتبال ولایت پنجشیر...

طب سنتی ایران و چین مکمل یکدیگر هستند

بیجینگ- ایرنا 25 میزان – باختر - رییس انجمن طب...

حکومت آمریکا حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرد

واشنگتن – بی بی سی – 25 میزان - باختر حکومت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتاثیر بازداشت نواز شریف بر انتخابات آتی پاکستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

اسلام آباد - ایرنا – 24  سرطان – باختر
به گفته تحلیلگران با بازداشت محمد نواز شریف، نخست وزیر پیشین پاکستان احتمال داده می شود که مبارزات انتخاباتی آتی این کشور و وضعیت کنونی حزب مسلم لیگ - نواز - تحت تاثیر قرار گیرد.
'محمد نواز شریف'نخست وزیر پیشین پاکستان که شام جمعه به همراه 'مریم نواز' دخترش به پاکستان بازگشت، در میدان هوایی بین المللی علامه اقبال شهر لاهور بازداشت شد.
به گزارش ایرنا 'محمد نواز شریف' به زندان مرکزی راولپندی موسوم به «ادیاله» انتقال یافت و به گفته برخی منابع خبری 'مریم نواز' دخترش نیز دورۀ زندان خود را در 'سهاله' یک ویلای مربوط به نیروهای امنیتی و اقامتگاهی در میدان هوایی اسلام آباد سپری می کند.
یک محکمه در پاکستان پانزدهم ماه سرطان ، 'محمد نواز شریف' نخست‌وزیر پیشین این کشور را در خصوص مالکیت چهار آپارتمان در لندن به تحمل ۱۰ سال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.
البته کاپیتان 'صفدر' داماد و 'مریم نواز' دختر وی نیز به اتهام فساد در محکمه به زندان محکوم شدند.
'مریم نوازشریف' دختر نخست‌وزیر پیشین پاکستان به جرم مشارکت در جرم به هفت سال زندان و به دلیل همکاری نکردن با محکمه به یکسال زندان محکوم شد و 'محمد صفدر' همسر او نیز به جرم همکاری نکردن با محکمه یک سال حکم گرفت.
محکمه حسابرسی ملی پاکستان پس از چند بار تاخیر در اجرای حکم، روز جمعه رای نهایی خود را اعلام کرد، اگرچه حکم بازداشت محمد نواز شریف برای رسیدگی به این اتهامات سال گذشته صادر شده بود.
'نواز شریف' پس از اعلام رای محکمه علیه خود، دختر و دامادش، همه اتهام ها را رد کرد و آنها را با انگیزه های سیاسی توام دانست.
او که برای معالجه همسرش در لندن بود، هنگام بازگشت و در یک توقف در میدان هوایی ابوظبی گفت که انتخابات چند روز آینده از اعتبار کافی برخوردار نیست و مدعی شد که حکومت به سرکوب مردم پرداخته است.
وی امیدوار است که با بازگشت داوطلبانه خود و در حالی که صدها نفر از طرفدارانش در اطراف میدان هوایی لاهور برای حمایت از او جمع شده بودند، با سرو صدایی که بازگشت و بازداشت او در پاکستان به راه انداخته به حزب سیاسی خود کمک کند که در انتخابات آتی پاکستان در سوم ماه اسد امسال پیشتاز شود.
ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.