27 اسد 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت یک قوماندان ارشد گروه طالبان

شهرلشکرگاه 27 اسد باختر یک قوماندان ارشد گروه طالبان درجنوب کشور...

جلوگیری از وقوع دو انفجار در بغلان

جلوگیری از وقوع دو انفجار در بغلان

شهرپلخمری 27 اسد باختر ازوقوع دو انفجار در ولایت بغلان جلوگیری...

پیام های تبریکیه به مناسبت 28 اسد، نودهشتمین سالگرد استرداد استقلال کشور

کابل باختر27 اسد عنوانی محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان،...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتشهرلشکرگاه 27 اسد باختر
یک قوماندان ارشد گروه طالبان درجنوب کشور شب گذشته بازداشت شد.
آقا محمد معاون کمسیون نظامی طالبان برای ولایت های هلمند ، قندهار و ارزگان شب گذشته دریک عملیات خاص بازداشت شد.
احمد جاوید سلیم سخنگوی نیروهای کوماندو به آژ انس باخترگفت که ملا آقا محمد درمخفیگاه اش در هلمند هنگامی که مشغول سازماندهی یک رشته رویداد های هراس افگنانه بود ، بازداشت شد.
گفته می شود که دراین عملیات ویژه چندین هراس افگن کشته شده اند.
منبع می گوید که نظامیان از مخفیگاه این قوماندان چندین جنگ افزار را نیز به دست آورده است.ختم/ابوی

شهرپلخمری 27 اسد باختر
ازوقوع دو انفجار در ولایت بغلان جلوگیری شد.
به اساس گزارش ها ، ماموران امنیتی روزگذشته ازجاده ای در قریه حسین خیل شهر پلخمری مرکزبغلان دو ماین را کشف  وخنثی کرده اند.
ذبیح الله شجاع مسوول دفتر رسانه های قوماندانی امنیه ولایت بغلان به آژانس باخترگفت که ماموران امنیتی این ماین ها را به همکاری مردمان محل کشف و خنثی کردند.
اوگفت طالبان می خواستند با این ماین گذاری رویداد های مرگباری را به غیرنظامیان شکل بدهند.
طالبان در افغانستان بیشتر به کارگذاری بمب و ماین درراه های پررفت و آمد متوسل می شوند ؛ اقدامی که اکثرا غیرنظامیان را قربانی می گیرد.ختم/ابوی

کابل باختر27 اسد
عنوانی محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، معاونان ریاست جمهوری ، داکترعبدالله عبدالله رییس اجرائیه ، اعضای کابینه ، روسای مجلسین شورای ملی ، ستره محکمه و کافه ملت افغانستان امروز پیام های تبریکیه به مناسبت نود هشتمین سالگرد استرداد استقلال کشور، به آژانس باخترمواصلت ورزیده است.
درپیام ها درکنارابرازبهترین تبریکات و تمنیات نیک به مناسبت 28 اسد روز استرداد استقلال کشور، ازخداوند منان ، صلح پایدار ، امنیت و ثبات سراسر، و ترقی و تعالی برای کافۀ ملت بزرگ و مسلمان کشور آروزبرده شده است .
همینگونه در پیام ها به قطع جنگ و خوریزی درکشوروهمچنان وحدت و یکپارچگی ملی در شرایط دشوار کنونی اشاره شده و بر مبارزه علیه فساد ، و سایر نا به سامانی های  اجتماعی تاکید گردیده است .
این پیام ها ازسوی وزارت اطلاعات وفرهنگ ، ریاست آژانس باختر ،  شماری از وزارت خانه ها ، ارگان های دولتی ، ریاست های مستقل ، اتحادیه های خصوصی ، انجمن ها ، نهاد های فرهنگی و اجتماعی ، شورا های قومی ، احزاب و سازمان های سیاسی ، پوهنتون ها ، موسسات تحصیلات عالی ، لیسه ها و مکاتب دولتی و خصوصی ، مواصلت ورزیده است . احمد ضیا " احمدی "

شهرهرات 27 اسد باختر
انجمن استادان پوهنتون هرات به فعالیت آغاز نمود.
این انجمن به ابتکار اساتید این پوهنتون و به خاطر دفاع از حقوق صنفی استادان و زمینه سازی برای ایجاد فرصت های علمی و تحقیقی ایجاد گردیده است.
پوهندوی دکتور عبدالله فایز رییس پوهنتون هرات، ایجاد این انجمن را در راستای کار روی اهداف مشترک و برای پیشرفت و بهبود امور پوهنتون هرات ارزنده توصیف نمود و گفت:" رهبری پوهنتون هرات در چوکات قوانین دولت جمهوری اسلامی افغانستان و قوانین وزارت تحصیلات عالی با تمام توان در پهلوی این انجمن ایستاده و از فعالیت های آن  حمایت مینماید."
رییس پوهنتون هرات افزود:" این انجمن باعث ایجاد همکاری و وحدت بین اساتید این پوهنتون گردیده و باعث می گردد تا استادان بیشتر از پیش برای بهبود وضعیت و پیشرفت  آن با هم همکار باشند."
در همین حال پوهنمل خلیل احمد فضل رییس انجمن استادان پوهنتون هرات، هدف از ایجاد انجمن را دفاع از حقوق استادان در داخل و خارج از پوهنتون هرات عنوان نموده می افزاید:" در کنار هدف اصلی که همانا دفاع از حقوق اساتید می باشد، این انجمن اهداف دیگری مثل انتقال رسالت پوهنتون به بیرون از این محیط، با استفاده از برنامه های مختلف و متنوع دنبال خواهد نمود."
گفتنی است که اعضای این انجمن را تمامی استادان  پوهنتون هرات تشکیل داده و انجمن تحت نظارت هییات رهبری هفت نفره و در قالب کمیته های مختلف فعالیت خواهد نمود.ختم/ابوی

شهرهرات 27 اسد باختر
تلاش ها برای حفاظت از بند سلما و نیروگاه تولید برق درولایت هرات در غرب کشور ادامه دارد.
این دیوار استنادی در اطراف نیروگاه تولید برق(پاورهوس) و سویچ یارد(محل کنترول برق تولید شده) بند سلما با هزینۀ نزدیک به نه ملیون  افغانی اعمار می شود.
نیروگاه تولید برق و سویچ یارد یکی از بخش های مهم بند سلما بوده که نیاز به حفظ و مراقبت بیشتری دارد، این دیوار استنادی که 4 متر ارتفاع داشته به منظور تأمین امنیت هرچه بیشتر این بخش ها، حفظ و مراقبت و جلوگیری از رفت و آمد افراد خودسر در این بخش ها، ساخته می شود.
یک منبع ریاست انرژی و آب ولایت هرات به آژانس باخترگفت هزینۀ این پروژه از بودجه عادی حفظ و مراقبتی وزارت انرژی و آب پرداخت می شود و کار این دیوار استنادی تا اواخر ماه میزان سال 1396 تکمیل می گردد.ختم/ابوی

شهرقلات 27 اسد باختر
دردو حمله قوای هوایی کشور درولایت زابل ده طالب مسلح کشته شدند.
این طالبان بامداد امروز درولسوالی های شاه جوی و شینکی درست هنگامی که مشغول فعالیت های هراس افگنی بودند آماج قرارگرفتند.
غلام جیلانی فراهی آمرامنیت قوماندانی امنیه ولایت زابل به آژانس باخترگفت که دراین حمله های هوایی ده طالب مسلح کشته شدند.
اوگفت که این حمله های هوایی توسط قوای هوایی افغان صورت گرفته است.
گفته می شود درپایان این حمله هوایی چندین جنگ افزارطالبان درساحه باقی مانده است.ختم/ابوی

شهرهرات 27 اسد باختر
ششمین نمایشگاه دو سالانه مینیاتور هرات گشایش یافت.
این نمایشگاه هنری امروز با حضور مسوولان پوهنتون هرات، استادان، محصلان و برخی فعالان مدنی در سالون هنرهای زیبا گشایش یافت.
محمد توفیق رحمانی رئیس پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون هرات ضمن قدردانی از استادان و محصلانی که در راه اندازی این نمایشگاه تلاش کردند گفت: راه اندازی این نمایشگاه نتیجه زحمات و برنامه ریزی 2 سال هنرمندان هرات است که 224 اثر هنری مینیاتور و تذهیب از 60 شرکت کننده در این نمایشگاه به معرض دید علاقمندان گذاشته شد.
رئیس پوهنځی هنرهای هرات گفت: هدف دیپارتمنت مینیاتور ایجاد استقلالیت هنری و همچنان ایجاد روشهای فردی است که حرفی برای گفتن به مخاطب خود داشته باشد. در ادامه استاد صالحه وفا و استاد عبدالناصرصوابی در مورد ارزش هنر و هنرمند در جامعه و گسترش هنر طی سالهای اخیر صحبت کردند.
پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات ضمن جمع بندی محفل گفت: از آنجا که ولایت هرات به عنوان قطب هنری افغانستان است، هیئت رهبری پوهنتون هرات برای بلند بردن جایگاه هنر در آینده اقتصادی و فرهنگی ولایت هرات پلانهای مشخصی روی دست دارد که ایجاد دیپارتمنت دیزاین قالین، دیپارتمنت کاشی صنعتی و دیپارتمنت سرامیک صنعتی از آن جمله است.
این نمایشگاه به مدت 15 روز به روی علاقمندان باز است که آثاری از هنرمندانی از ولایت کابل و خارج از کشور نیز به نمایش گذاشته شده است.ختم/ابوی

شهرهرات 27 اسد باختر
ورزشکاران ولایت هرات درمراسم تجلیل ازیبست وهشتم اسد سهم فعال خواهند گرفت.
مسولان ورزشی وفدراسیون های مختلف ،اتحادیه های ورزشی وورزشکاران درددیداربامحمد آصف رحیمی والی ولایت هرات تاکید نمودند که شرکت درجشن استقلال به مثابه یک وجیبه ملی مکلفیت همگان است .
درمقابل والی هرات ازاعلام همبستگی وهمکاری ورزشکاران به خاطرشرکت درجشن استقلال قدردانی کرد و اطمینان داد که امسال متفاوت ازسال های قبل سالروز استرداداستقلال تجلیل میشود.
درین میان دریک نشست جداگانه مسولان اتحادیه های ترانسپورتی نیزهرگونه همکاری خودرابه خاطرتجلیل باشکوه ازین مناسبت ملی وحماسی را اعلام کردند.
این درحالیست که به گفته مسولان دولتی درهرات درسال روان بابرنامه های متنوع علمی وفرهنگی وورزشی ازبیست وهشت اسد تجلیل خواهد شد.ختم/ابوی

شهرجلال آباد 27 اسد باختر
ازوقوع یک رشته انفجارها درولایت ننگرهار جلوگیری  شد.
ماموران امنیتی امروز شش ماین را از پررفت و آمد ترین محل های این ولایت شرقی کشف و خنثی کردند.
یک قوماندان ارشد پولیس درولایت ننگرهاربه آژانس باخترگفت که طالبان می خواستند با این ماین گذاری ها یک رشته رویداد های مرگبار را به غیرنظامیان شکل دهند.
اوگفت تلاش ها برای شناسایی وبازداشت عاملان این ماین گذاری های ناکام ادامه دارد.
طالبان بیشتر به کارگذاری بمب وماین در راه های پررفت و آمد متوسل می شوند ؛ اقدامی که اکثرا غیرنظامیان را قربانی می گیرد.

شهرترینکوت 27 اسد باختر
دوکودک درنتیجه انفجارماین درولایت قندهار امروز جان باختند ودوکودک دیگرزخم برداشتند.
یک قوماندان ارشد اردوی ملی به آژانس باخترگفت که این کودکان مشغول بازی کودکانه شان بودند که ماین کنار جاده منفرشد.
اوطالبان را عامل این ماین گذاری خواندوگفت که تلاش ها برای شناسایی وبازداشت عاملان این رویداد آغازشده است.
طالبان درافغانستان بیشتر به کارگذاری بمب وماین در راه های پررفت و آمد متوسل می شوند ؛ اقدامی که اکثرا غیرنظامیان را قربانی می گیرد.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL