06 حمل 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس جمهور غنی با شماری از صنعت کاران دیدار کرد

رئیس جمهور غنی با شماری از صنعت کاران دیدار کرد

کابل ۶ حمل باختر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

سیزده طالب مسلح کشته شد

سیزده طالب مسلح کشته شد

شهرمیمنه 6 حمل باختر درجریان تازه ترین درگیری ها درولایت فاریاب...

باشگاه سرخ پوشان، قهرمان فوتسال بانوان هرات شد

باشگاه سرخ پوشان، قهرمان فوتسال بانوان هرات شد

شهرهرات 6 حمل باختر تیم سرخ پوشان قهرمان رقابت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل ۶ حمل باختر
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته با شماری از صنعت کاران کشور در ارگ دیدار کرد.
به اساس معلومات  دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا ویدا پوپل رئیس شرکت تبلیغاتی تلنت صحبت نموده، از حمایت رئیس جمهور از صنعتکاران و بازدیدش از نمایشگاه صنعت کاران تشکر کرد و در رابطه به نمایشگاه  دو روزه که به ابتکار شرکت تلنت برگزار گردیده بود، معلومات داد.
ویدا پوپل گفت که نمایشگاه متذکره را صنعت کاران و متشبثین افغان بدون کمک و حمایت خارجی به امکانات خودشان  برگزار کردند.
وی افزود که پس از سال ۲۰۱۴ ناامیدی های مردم زیاد شده بود، اما صنعت کاران و متشبثین افغان با فعالیت های شان این را ثابت ساختند که هنوز هم فرصت های کافی کار و سرمایه گذاری در افغانستان موجود است.
وی نبود بازار برای تولیدات متشبثین زن، عدم رسیدن مزد اصلی به کارگر و نبود مواد خام داخلی برای بافت قالین را از جمله مشکلات صنعت کاران بخصوص زنان متشبث دانست.
سپس اجمل عازم معاون اتحادیه سراسری صنعت کاران صحبت کرد و ضمن تشکر از توجه رئیس جمهور به بخش خصوصی به ویژه صعنت کاران، مشکلات صنعت کاران را در عرصه های مختلف از جمله کمبود برق و نبود زمین برای ایجاد پارک های صنعتی، عدم تعدیل قانون مالیات و نبود مرجع واحد و رهبری، بیان کرد.
عازم با اشاره بر اینکه وزارت های ذیربط برای حل مشکلات صنعت کاران توجه لازم نمی کنند، گفت که اگر سهولت ها  برای ناشران فراهم گردد، کتاب های مورد ضرورت در داخل کشور به چاپ خواهد رسید.
رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، تلاش ها و فعالیت های صنعت کاران را مورد ستایش قرارداده گفت که بیلانس کنونی تجارت کشور قابل قبول است، زیرا برای استقلال سیاسی، استقلال اقتصادی مهم است.
رئیس جمهور با تاکید براینکه افغانستان باید از کشور واردکننده با صادرکننده مبدل گردد، گفت که این کار نه تنها ممکن بلکه حتمی و ضروری است و به همین منظور ما به تولیدات داخلی ۲۵ در صد ترجیح داده ایم.
رئیس جمهور کشور گفت که دولت، سکتور خصوصی و جامعه مدنی، بیلانس تجارتی را تعین می کنند. وی از صنعت کاران خواست تا بخاطر اصلاح وزارت های سکتوری همکاری نمایند.
وی افزود که شما بخش هایی را که توسط خریداری های دولت به پا ایستاده شده می تواند، تشخیص و با ریاست جمهوری شریک سازید.
محمد اشرف غنی گفت که اگر صنعت کاران افغان تولیدات خویش رامعیاری سازند، دولت مواد مورد ضرورت وزارت های دفاع ملی، داخله، تحصیلات عالی و معارف را از آنها خریداری می کند.
رئیس جمهور از صنعت کاران افغان خواست که تولیدات خویش را بر اساس عرضه و تقاضا عیار سازند. وی زنجیر ارزشی را برای رسیدن مزد به کارگر اصلی مهم دانست و گفت که زنان افغان نیز در این زنجیره ارزشی شامل گردند.
رئیس جمهور غنی گفت که بخاطر بازاریابی به تولیدات زنان افغان یک مارکیت در شهر کابل ایجاد گردد.
رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد که برای قالین بافان افغان بخاطر ایجاد شهرک های صنعتی زمین داده شده است و حکومت آماده است که به منظور افزایش فعالیت های صنعت کاران زمین بیشتر در اختیار شان بگذارد، اما توزیع زمین باید به صورت شفاف و عادلانه صورت گیرد تا فضای اعتماد به وجود آید.

يكشنبه ، 6 حمل 1396 ، 10:54

سیزده طالب مسلح کشته شد

شهرمیمنه 6 حمل باختر
درجریان تازه ترین درگیری ها درولایت فاریاب سیزده طالب  مسلح کشته شدند.
این درگیری ها درجریان بیست و چهار ساعت اخیر در بخش هایی از آن ولایت رخ داده اند.
درگیری نخست شام درولسوالی قیصار هنگامی رخ داد که گروهی ازطالبان موترسایکل سواربرکاروان حامل نظامیان یورش بردند.
یک قوماندان محلی درولایت فاریاب به آژانس خبری باخترگفت که دراین درگیری هشت طالب مسلح به شمول یک قوماندان این گروه کشته شدند و چهار تن دیگر شان زخم برداشتند.
گفته می شود دراین درگیری به سربازان وروستا نشینان آسیب نرسیده است.
دریک رویداد دیگر درفاریاب پنج طالب مسلح کشته شدند.
این درگیری پیش ازچاشت امروز درحومه  بازارولسوالی المار رخ داده است.
یک قوماندان پولیس محلی درفاریاب می گوید که دراین درگیری پنج طالب مسلح  کشته شدند .
ازسوی دیگر گفته می شود که نظامیان درولایت فاریاب از وقوع دست کم چهار انفجار جلوگیری کرده اند.
به اساس گزارش ها ، نظامیان به همکاری مردمان محل شب گذشته تا بامداد امروز موفق به کشف چهار ماین از بزرگ راه های این ولایت شده اند.
یک قوماندان اردوی ملی درولایت فاریاب می گوید که طالبان می خواستند با این ماین گذاری یک رشته رویداد های مرگبار را به غیرنظامیان شکل دهند اما موفق نشدند.

شهرهرات 6 حمل باختر
تیم   سرخ پوشان قهرمان رقابت های فوتسال بانوان هرات شد.
کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال  به همکاری آمریت ورزش هرات از چند هفته قبل مسابقات لیگ برتر فوتسال با نوان ولایت هرات را باشرکت 8 تیم به سیستم لیگ در جمنا زیوم شهید میرویس صادق راه اندازی نمود که سر انجام به پایان رسید.
در این مسابقات پنجاه وشش  بازی صورت گرفت و سر انجام تیم فوتسال با نوان باشگاه سرخ پوشان مقام اول ، تیم فوتسال با نوان باشگاه آرش دوم ، تیم فوتسال با نوان باشگاه میوند حایز مقام سوم شدند.
فاطمه حیدری از تیم سرخ پوشان با 44 گول زده گل مسابقات معرفی گردیدو فرشته یعقوبی از تیم قهرمانان شهرک افسران لقب پدیده جام را کسب نمود. دراخیرکاپها و جوایز مسابقات توسط آمر ورزش ، رئیس فدراسیون و جمعی ازمسئولین به ورزشکاران اهدا شد.

پارون 6 حمل باختر
شش طالب مسلح درجریان تازه ترین نبرد ها درولایت نورستان کشته شدند.
این طالبان بامداد امروز هنگامی که تازه از آن سوی نوار دیورند وارد نورستان شده بودند، آماج گلوله باری مرزبانان افغانستان قرارگرفتند.
یک قوماندان پولیس مرزی درشرق کشور به آژانس خبری باخترگفت که دراین نبرد شش طالب مسلح کشته شدند.
اوگفت مهاجمان هنگامی که از آن سوی نوار دیورند وارد ولسوالی کامدیش نورستان شدند آماج گلوله باری مرزبانان قرارگرفتند.
یک خبردیگر حاکیست که سه کودک درنتیجه گلوله باری طالبان درولایت نورستان زخم برداشتند.
این رویداد بامداد امروز درولسوالی برگ متال هنگامی رخ داد که مهاجمان موترسایکل سوار بر انبوهی از غیرنظامیان گلوله باری کردند.
داکتران دریک مرکز صحی درنورستان وضع صحی زخمی ها را نگران کننده گزارش کردند.

کابل باختر 6 حمل
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز در جریان سفر رسمی به شهر مزاری شریف، در مراسمی که با حضور صدها تن از قوای امنیتی و دفاعی در مقر قول اردوی ۲۰۹ شاهین برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهور غنی با قدردانی از قربانی و شجاعت نیروهای امنیتی و دفاعی خطاب به آنها گفت: شما نمونۀ وحدت ملی و قهرمانان وطن هستید، تعهد تان به خدا، وظیفه و وطن است و تا ابد این ملت مدیون تان خواهد بود.
رئیس جمهور از تلاش های نیروهای امنیتی و دفاعی در تأمین امنیت مراسم نوروز تشکر کرد و گفت که با همت شما امنیت روزهای نوروز تأمین گردید و مردم در فضای آرام از سال نو تجلیل کردند.
رئیس جمهورغنی با اشاره به اینکه شما عزت افغانستان هستید گفت" میخواهم از هر خانوادۀ سرباز، بریدمل، افسر و جنرال تشکر کنم که اولاد شانرا در راه دفاع از وطن و مردم تربیت کردند و شما افتخار کشور هستید."
رئیس جمهور کشور گفت: توجه ما بالای ظرفیت سازی بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی می باشد و بالای قول اردوی ۲۰۹ شاهین سرمایه گذاری بیشتر صورت میگیرد. وی به روح همۀ شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی اتحاف دعا کرد.
در این مراسم، مهمند کتوازی قوماندان قول اردوی ۲۰۹ شاهین نیز صحبت کرد و گفت که حضور رئیس جمهور در میان قوای امنیتی و دفاعی، باعث روحیه بخشیدن به این نیروها میگردد.
وی به رئیس جمهور اطمینان داد که منسوبان قول اردوی ۲۰۹ شاهین در سطح ۹ ولایت جهت تأمین امنیت مردم تلاش می نمایند و در راستای دفاع از وطن و مردم از هیچ نوع تلاش دریغ نمی ورزند.

کابل باختر/6/حمل
حضورزنان درادارات دولتی ولایت پنجشیر درمقایسه به سال های قبل پررنگ شده است .
محمد امین صدیقی معاون والی پنجشیر به آژانس باختر گفت که تنها درسال 1395 نزدیک به صد دختر خانم ازطریق رقابت آزاد به ادارات دولتی این ولایت راه یافته اند.
به گفته موصوف، درهر نوع شرایط بخاطر راه یافتن زنان به وظیفه دولتی، اولویت داده شده است.
صدیقی افزود، به خاطراستخدام زنان به ادارات دولتی در این ولایت هیچ نوع موانع وجودندارد. 

يكشنبه ، 6 حمل 1396 ، 09:16

ارزش شماری از ارزهای خارجی

کابل باختر/6/ حمل
به اساس معلومات خان محمد باز رئیس اتحادیه صرافان سرای شهزاده کابل به آژانس باختر : ارزش شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی صبح امروز از این قرار بود.
یک دالر امریکایی 67 افغانی و75 پول.
یک پوند انگلیسی 84 افغانی .
یک یورو 72 افغانی و90 پول.
یک درهم امارات 18 افغانی و45 پول.
یک ریال سعودی 18 افغانی.
هزار روپیه پاکستانی 630 افغانی .
هزار روپیه هندی1010 افغانی .
هزار تومان ایرانی 17  افغانی و 55 پول.
یک روبل روسی 1 افغانی و 24  پول.

کابل باختر/ 6/ حمل
دراثر اصابت یک فیرماین هاوان ازسوی طالبان مسلح دیروز درولایت فراه دو فرد ملکی شهید ویک تن دیگر مجروح شد.
اقبال باهر سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت فراه به خبرنگارآژانس باختر گفت که دوفرد ملکی دراثر اصابت یک ماین هاوان ازسوی طالبان مسلح درولسوالی بالابلوک ولایت فراه شهید و یک تن دیگر مجروح شد.
وی اظهار داشت فرد زخمی به شفاخانه انتقال داده شده اما داکتران وضعیت صحی وی را نگران کننده خوانده اند.

کابل باختر/ 6/ حمل
ارزش مواد اولیه در بازار های کابل امروز / 6/ حمل از این قرار است.
یک بوری برنج باریک اعلی 50 کیلویی 3800 افغانی .
هفت کیلو برنج شوله یی وطنی 320 افغانی .
هفت کیلوماش وطنی 350 افغانی.
یک پیپ روغن 16 لیتره 1160افغانی .
یک بوری آرد گندم 50 کیلو یی قزاقی 1180 افغانی.
هفت کیلو شکر 370 افغانی .
هفت کیلو لوبیای وطنی دانه کلان 750افغانی .
هفت کیلو نخود خام وطنی 750 افغانی .
همچنان یک کیلو گاز مایع 55 افغانی، یک لیتر پترول 45 افغانی و یک لیتر دیزل به 43 افغانی به فروش میرسد.

يكشنبه ، 6 حمل 1396 ، 05:52

فی انس طلا 1242 دالر عرضه میگردد

کابل 6 حمل باختر
فی انس طلا در بازارهای بین المللی مبلغ 1242 دالرعرضه میگردد.
قاهر خان یکتن از طلا فروشان بازار پشتنی بانک با تائید این خبر امروز 6 حمل به آژانس باختر گفت: اکنون فی گرام طلای بیست ویک عیار 880 مصری مبلغ 2700 افغانی، کویتی بیست و یک عیار880 مبلغ 2700افغانی، سنگاپوری21 عیار 790 بر21 مبلغ 2250 افغانی، عربی 790 مبلغ 2200 افغانی، بحرینی 790 مبلغ 2250، ایرانی 705 مبلغ 1950افغانی و فی گرام طلای روسی 585 مبلغ 1750افغانی در بازارهای کابل عرضه می گردید. 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL